Блоги

Експерти назвали відключення українських енергоблоків диверсією прем’єра та в.о. міністра енергетики

0

У той час, коли українські села й містечка сидять без світла, уряд приймає рішення на кількох атомних станціях зупинити роботу низки енергоблоків, і ще на дев’яти – зменшити виробництво. Зокрема на Запорізькій АЕС відключені два енергоблоки, ще два – на Рівненській АЕС (і на черзі ще один). Експерти називають цю ситуацію енергетичною диверсією влади.

“Гроші” вирішили розібратися, у чому полягає схема Антикризового енергетичного штабу, який якийсь проводить секретні наради. У цьому журналістам допоміг Олег Семінський – нардеп, який входить до енергетичного комітету Ради й тому мав бути на засіданні штабу. Депутат відкрив скандальні подробиці “зборів”: “Ми не зрозуміли, що це за надсекретність, що відбувається”.

Він каже, що не підтримав ідеї Ольги Буславець та її шефа Шмигаля, втім це не завадило їм впровадити справді вражаюче рішення. “Антикризовим енергетичним штабом був затверджений новий енергетичний баланс в Україні, відповідного до якого зменшується обсяг атомної генерації аж на 40%”, – розповідає депутат. Самі топ-чиновники на офіційному сайті Кабміну пояснюють: мовляв, скоротять не тільки “атомку”, а й все інше: “Енергетичний баланс передбачає пропорційне зниження обсягів виробництва електроенергії усіма типами генерації: атомна, гідро, теплова. Також скореговане прогнозне зростання генерації з відновлювальних джерел енергії”.

Втім це – тільки обіцянки, яким українці уже давно не вірять. А те, що нищівний удар завдано по атомних станціях, вже беззаперечний факт. “У порівнянні з минулим роком, у нас півтора блока не вміщується в той баланс електроенергії, який є сьогодні. Ми можемо виробляти електроенергію всіма нашими енергоблоками. Але цей баланс не може прийняти енергосистема”, – пояснює т.в.о. президента ДП “НАЕК “Енергоатом” Петро Котін. За його словами, донедавна дешева “атомка” закривала більше ніж половину усіх потреб електроенергії в Україні. Експерти підтверджують. А далі математика рівня початкової школи: якщо кількість дешевої електроенергії у загальній мережі рекордно зменшують, її вартість загалом – зростає. Це, в першу чергу, може відчути бізнес, можуть відчути виробники, чиє виробництво зав’язано на великих споживаннях електроенергії. Головне ось у чому: промислові підприємства і взагалі весь бізнес буде платити більше, а відтак і товари вам продаватиме дорожче.

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist