Новини

Експерти: незважаючи на указ Зеленського, з початку року імпорт електрики з РФ і Білорусі зріс

0

Як відомо, раніше президент Володимир Зеленський зажадав зупинити імпорт російського і білоруського електрики, його наказ проігнорували, і з початку поточного року його поставки в Україну склали 200 млн. КВт годин. Дане заяву розповсюдила сьогодні Всеукраїнська Енергетична Асамблея на своїй сторінці в Facebook. «Президента саботують вже 10-й день поспіль! Імпорт з Росії та Білорусі зростає.

Він надходить в дорогі вечірні години дня. Всього імпортовано 0,6 млн кВт годин. З початку року ці поставки коштували нашій країні понад чверть мільярда грн. », – йдеться у зверненні.

До слова, в ході виступу на позачерговому засіданні Верховної Ради 4 березня глава держави Володимир Зеленський піддав критиці імпорт електроенергії з Росії, зазначивши, що про імпорт струму з РФ не може йти мови в ситуації, коли в країні криза у вугільній галузі і шахтарі залишаються без роботи.

Також недавно, на Всеукраїнських зборах працівників вугільної промисловості 25 лютого 2020 року, президент України Володимир Зеленський дав доручення зупинити з 1 березня поточного року імпорт струму з Росії та Білорусі. Нагадаємо, що Україна завдяки так званій «поправці Геруса» відновила імпорт російського електрики з 1 жовтня 2020 року.