Суспільство

Екссуддю Царевич виправдали у справі про позбавлення водійських прав автомайданівців

0

Шевченківський районний суд Києва визнав колишню суддю Печерського райсуду Оксану Царевич невинною у винесенні завідомо неправосудних рішень. Про це повідомляє видання «Ґрати».

Вирок Царевич чотири години оголошував голова суду Євген Мартинов, який розглядав справу останні п’ять років.

Інкриміновані Царевич злочини пов’язані з подіями 2014 року. Після мітингу Автомайдану під резиденцією Януковича в Межигір’ї суддя Царевич позбавила водійських прав кількох автомайданівців. При цьому протоколи щодо незупинки водіїв на вимогу ДАІ, які розглядала Царевич, були складені на основі підроблених рапортів, підсудні та свідки вказували на це.

Адвокат оштрафованих активістів Роман Маселко вважає, що Царевич свідомо ігнорувала ці порушення і показання свідків.

У прокуратурі Києва повідомили, що вважають винесений виправдувальний вирок незаконним і будуть оскаржувати його в апеляційному порядку.

“Вирок суду буде оскаржено у зв’язку з невідповідністю висновків суду фактичним обставинам кримінального провадження”, – йдеться в повідомленні.

На думку прокурора, у ході судового слідства стороною обвинувачення наведено достатньо доказів вчинення суддею кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 375 КК України (постановлення суддею завідомо неправосудного рішення).

Нагадаємо, у вересні 2016 року п’ятий президент Петро Порошенко звільнив Царевич з Печерського райсуду за порушення присяги. Вона намагається оскаржити звільнення у Верховному суді. За півроку до звільнення Царевич з відзнакою здала іспит на довічний статус судді.

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist