Політика

Фігурант “плівок Лероса” Штанько: До $100 тис. було передано Денисові Єрмаку. $10 тис. Андрій отримав

0

Кандидати на різні державні посади влітку – восени 2019 року передали брату глави Офісу президента України Андрія Єрмака Денисові приблизно $100 тис. Про це учасник співбесід, фігурант прослуховування Єрмака-молодшого юрист Дмитро Штанько розповів в інтерв’ю Bihus.info, яке вийшло 8 квітня, передає gordon.ua.

За його словами, Денис Єрмак “на око” визначав, яку суму вимагати зі здобувача.

“Якщо людина хоче бути в “команді”, хоче бути призначеною й у неї є проєкт, вона має дати гроші, щоб підтвердити своє серйозне ставлення. А Денис далі звертається до Андрія. Принаймні, перші рази так було. Денис доповідав йому, що, от, була зустріч із кандидатом, я сказав те-то й те-то. Це було при мені, я бачив, хто телефонував, без проблем. Йому не було сенсу приховувати, він навпаки – усе це підносив постійно, що, мовляв, я поспілкувався із братом Андрієм”, – сказав Штанько.

Він стверджує, що тодішній перший помічник президента Андрій Єрмак отримав гроші за призначення Олександра Луцького головою Держгеокадастру, Штанько нібито сам писав розписку за отримання грошей від кандидата, якого рекомендував братам.

“З огляду на риторику Дениса, перші 10 тис. Андрій отримав – я ці розмови чув – від кандидата на Держгеокадастр”, – заявив юрист.

Чому Луцький так і не став головою відомства, Штанько пояснити не зміг. Восени, за його словами, він питав Дениса Єрмака, чому дібраних і схвалених кандидатів не призначають на посади. Той нібито просив почекати призначення брата на вищу посаду. Штанько припускає, що ще до Нового року варіант заміни глави Офісу президента Андрія Богдана на Єрмака-старшого розглядали як реальний.

29 березня нардеп від “Слуги народу” Гео Лерос оприлюднив відеозаписи, на яких Денис Єрмак нібито обговорює питання призначення людей на державні посади. У коментарі “Українській правді” депутат повідомив, що одержав приблизно 40 годин відео.

Андрій Єрмак пригрозив Леросу розслідуванням. Його брат назвав записи “нарізкою” і справою рук шахраїв, але не заперечував, що на плівках саме він.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом імовірного вчинення корупційних злочинів.

Державне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження за заявою Андрія Єрмака у зв’язку з поширенням плівок.

У СБУ повідомили, що Головне слідче управління спецслужби проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконного використання спеціальних технічних засобів негласного одержання інформації для запису зустрічей Дениса Єрмака.

Штанько й інший фігурант записів Сергій Шумський заявили, що 5 квітня дали свідчення в НАБУ про факти шахрайства та корупції з боку братів Єрмаків.

Друзі, з кожним днем стає все складніше донести до вас важливу інформацію, яка має пряме відношення до нашого майбутнього. Хитрі алгоритми соцмережі працюють так, щоб ви чули лише один голос з тисяч. Тому ми вирішили створити TELEGRAM-канал, що дозволить нам спілкуватися з вами без посередників. Там ми будемо викладати в більшій мірі якісну аналітику та блоги відомих політиків, волонтерів, журналістів. Лише якісний аналіз подій в Україні та в світі. Підписуйся! Не дай собою маніпулювати.

👇👇👇

t.me/ovision16