Зять другого президента України, який розбагатів під час приватизації держпідприємств — таку характеристику олігарха Віктора Пінчука зараз почуєш дуже нечасто. Нині про нього говорять як про бізнесмена, філантропа, мецената і засновника Центру сучасного мистецтва.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про Пінчука-олігарха і про Пінчука-філантропа йдеться в новому розслідуванні програми «Схеми: корупція в деталях».

«Пинчук едва ли не первым из украинских олигархов начал работать над улучшением своего имиджа, особенно на Западе, и затирать память об истории становления своего бизнеса. Но его бизнес в Украине до сих пор зависит от государства — к примеру, получает большие госзаказы. Чтобы улучшать условия для этого бизнеса Пинчуку-олигарху, очевидно, нужна поддержка власти. И сегодня не обязательно напрямую финансировать политиков или партии — речь идет скорее о мягком формировании лояльного к себе общественно-политического пула. К примеру, Пинчук ежегодно организовывает «украинский завтрак» в швейцарском Давосе в дни проведения там Всемирного экономического форума и везет туда за счет своего фонда украинских депутатов… Філантроп Пінчук дійсно допомагає і підтримує громадських діячів і політиків, а олігарх Пінчук заробляє в Україні. Це можуть бути паралельні і незалежні один від одного процеси. Але може статися і так, що фінансування різних поїздок або участі в заходах в майбутньому конвертується в лояльність до олігарха. Наприклад, коли будуть ініціюватися або голосуватися закони, вигідні для збільшення прибутку бізнес-імперії Пінчука», — йдеться в розслідуванні.

Підписуйся на TELEGRAM-канал для думаючих людей. Лише якісна аналітика та блоги.