Суспільство

Фокін заявив, що миру в Україні не буде без загальної амністії

0
Заступник керівника делегації в ТКГ по врегулюванню ситуації на Донбасі Вітольд Фокін розповів, що перемир’я – велике досягнення української влади. Про це повідомляє «Українське радіо».
“Що далі? Як написано в комплексних заходах по вирішенню конфлікту на сході, треба почати по-справжньому розведення військ. Чи не імітувати діяльність, а розводити по всьому фронту, треба відводити важку військову техніку. А далі – не можна розраховувати на світ навіть у віддаленій перспективі, якщо не оголосити загальну амністію », – сказав він.
Причому Фокін робить різницю межу амністією і помилуванням:
«Згідно з нормами міжнародного права, будь-яка країна, в тому числі Україна, не може, а зобов’язана переслідувати і судити людей, які вчинили військові злочини. Так чому вони до мене висувають претензії? З одного боку, спотворили мій текст, а з іншого – демонструють повну некомпетентність », – додав він.
Фокін відреагував на запитання кореспондента про те, як можна амністувати окупантів, які вбивали і катували людей.
«Ніде я не говорив, що треба помилувати злочинців, які гвалтували, вбивали, знущалися, помилувати садистів, які фотографували свої злочини. Звичайно, ні. У моєму виступі так і написано », -зазначив він.
Джерело: ІнфоРезист