Новини

Формули немає, – експерт про суму достойної зарплати для чиновників

0

Ефективна держава – дорога держава. Але урядовці повинні розуміти, в якому суспільстві живуть з усіма відповідними наслідками, вважає аналітик.

Таку думку 24 каналу висловив експерт Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський.

За якісні державні послуги треба гарно платити. Але в нас виникає дилема. З одного боку, треба платити адекватні гроші, щоб люди гарно працювали. З іншого, врахувати суспільно-політичні настрої. Треба приймати напів політичне, напів економічне рішення, якою повинна бути зарплата чиновників, – вважає Ігор Бураковський.

Водночас, підкреслює фахівець, формули, скільки платити високопосадовцям, немає. А порівняння із зарплатами європейських чиновників не коректні. Там інші політичні умови, інша політична культура.

При цьому, на думку Бураковського, премії для урядовців цілком нормальна практика. Якщо гарно працюєш, то отримуєш премії. І навпаки. Економіка говорить: якщо немає адекватної винагороди, то така і праця. Без стимулів ніхто не працює.

Урядовці мають отримувати достойну зарплату, але повинні бути самообмеження. На жаль, багато політиків і чиновників це не розуміють. Країна знаходиться в непростому соціально-економічному стані. На ці настрої треба реагувати, – наголошує Бураковський.

При цьому економічний експерт зауважує: боротьба з корупцією – цілий набір різного роду дій. Треба контролювати чиновників так, щоб вони не зловживали своїм службовим становищем.

“Для чиновників-корупціонерів повинна бути невідворотність покарання. Чого в Україні немає. Суспільство не любить викокопосадовців-корупціонерів. Але є звичаєва корупція, коли платимо за вирішення наших питань. І вона широко розповсюджена. Потрібні кампанії, щоб виховувати в суспільстві вольову толерантність до корупції. Все це довгий процес”, – переконаний Ігор Бураковський.

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist