Суспільство

ФСБ у Криму незаконно затримала українського прикордонника, його катували і схиляли до співпраці

0

Федеральна служба безпеки Росії в окупованому Криму незаконно затримала співробітника Державної прикордонної служби України. Про це 27 квітня повідомив офіційний сайт СБУ, інформує видання Гордон.

“Оперативники [військової контррозвідки] СБУ задокументували факт незаконного затримання молодшого сержанта Держприкордонслужби України представниками ФСБ РФ на адміністративній межі з тимчасово окупованою територією АР Крим. Після цього представники російських спецслужб, використовуючи насилля і тортури, намагалися змусити українця зізнатися у нібито навмисному перетині адмінмежі з півостровом”, – заявили у СБУ.

За даними української спецслужби, ФСБ схиляла українського прикордонника “до конфіденційного співробітництва для одержання інформації щодо організації бойових чергувань підрозділами Держприкордонслужби”.

“Після “вибиття” і відеофіксації зізнань у начебто перетині кордону представники РФ доправили українського військовослужбовця до контрольного пункту “Каланчак”. Після цього СБУ здійснила перевірку інформації щодо обставин незаконного затримання прикордонника та його контактів із ФСБ РФ”, – ідеться в повідомленні.

СБУ закликала громадян України утримуватися від поїздок у РФ і на тимчасово окуповані території та нагадала, що, згідно з українським законодавством, від відповідальності за статтею про державну зраду звільняють громадян, які добровільно повідомили про одержання завдання від іноземної держави і не робили жодних дій для виконання цього завдання. Це передбачено п. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України.

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist