Суспільство

ФСБ у Криму незаконно затримала українського прикордонника, його катували і схиляли до співпраці

0

Федеральна служба безпеки Росії в окупованому Криму незаконно затримала співробітника Державної прикордонної служби України. Про це 27 квітня повідомив офіційний сайт СБУ, інформує видання Гордон.

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді підписуйся на "Європейську Україну" у фейсбуці!

facebook.com/euroua20/

“Оперативники [військової контррозвідки] СБУ задокументували факт незаконного затримання молодшого сержанта Держприкордонслужби України представниками ФСБ РФ на адміністративній межі з тимчасово окупованою територією АР Крим. Після цього представники російських спецслужб, використовуючи насилля і тортури, намагалися змусити українця зізнатися у нібито навмисному перетині адмінмежі з півостровом”, – заявили у СБУ.

За даними української спецслужби, ФСБ схиляла українського прикордонника “до конфіденційного співробітництва для одержання інформації щодо організації бойових чергувань підрозділами Держприкордонслужби”.

“Після “вибиття” і відеофіксації зізнань у начебто перетині кордону представники РФ доправили українського військовослужбовця до контрольного пункту “Каланчак”. Після цього СБУ здійснила перевірку інформації щодо обставин незаконного затримання прикордонника та його контактів із ФСБ РФ”, – ідеться в повідомленні.

СБУ закликала громадян України утримуватися від поїздок у РФ і на тимчасово окуповані території та нагадала, що, згідно з українським законодавством, від відповідальності за статтею про державну зраду звільняють громадян, які добровільно повідомили про одержання завдання від іноземної держави і не робили жодних дій для виконання цього завдання. Це передбачено п. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України.