Суспільство

Фурса: У попів УПЦ МП вибір невеликий – залишатися розсадником епідемії, або втратити значну частину доходів

0

Сергій Фурса зазначив на своїй сторінці в «Фейсбук», що попи УПЦ МП навіть після введення в Україні карантину продовжували влаштовувати на території своїх церков масові заходи. На думку інвестбанкіра, нічого дивного тут немає – адже діють вони виходячи з власних бізнес-інтересів.

У ситуації, що склалася в УПЦ МП є всього лише два можливих варіанти. Перший – залишатися розсадником епідемії, зазнавши при цьому незначні фінансові втрати. Так, в гіршому випадку вони втратять до 10 відсотків прихожан. Але зате ті, хто виживе, будуть налякані, а страх, як відомо, є кормом для будь-якої релігії. Крім того, ті, хто вижив парафіяни увірують – коронавірус пройшла повз них тільки тому, що за них молилася церква. Це означає багаторазове посилення лояльності пастви з мінімальними фінансовими втратами.

Другий варіант – перехід на «удаленку». В такому випадку виникають серйозні ризики. Адже багато парафіян можуть прийти до простого висновку – для бесіди з Богом їм зовсім не потрібен посередник у вигляді церкви. Це означає, що впаде не тільки лояльність пастви, але і дохід самої церкви. Московський патріархат явно не може дозволити собі такий ризик. Тому закрити церкви винна держава – точно так само, як раніше були закриті перукарні, ринки, і так далі.