Новини

Фюрер не зміг виловити усіх: Суд у Гаазі дозволив суддям у справі MH17 зберегти анонімність 12 свідків

0

У Нідерландах окружний суд Гааги дозволив суддям у справі про катастрофу MH17 на Донбасі зберегти анонімний статус 12 з 13 свідків. Про це повідомляє агентство Associated Press, пише гордон.юа.

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді підписуйся на "Європейську Україну" у фейсбуці!

facebook.com/euroua20/

Таке рішення ухвалили після розгляду апеляції адвокатів одного з чотирьох фігурантів справи, росіянина Олега Пулатова. Позов було подано на рішення судового слідчого щодо забезпечення анонімності 13 свідків, яким загрожує небезпека.

Отже, з одного свідка анонімність було знято.

Адвокати Пулатова заявили, що можуть знову подати свої заперечення на судовому процесі. Вони назвали це рішення суду тимчасовим.

Boeing 777, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур рейсом MH17, зазнав аварії 17 липня 2014 року поблизу Тореза Донецької області. Загинули всі 298 осіб, які перебували на борту (громадяни Нідерландів, Малайзії, Австралії, Індонезії, Великобританії, Німеччини, Бельгії, Філіппін, Канади та Нової Зеландії).

Згідно з висновками міжнародної слідчої групи, рейс MH17 було збито з комплексу “Бук” із території, підконтрольної проросійським бойовикам. Після аварії літака знаряддя повернули у РФ.

24 травня 2018 року слідчі уточнили, що “Бук” прибув на Донбас із Курської області. Група відновила маршрут, яким перевозили установку.

У травні 2018 року Нідерланди й Австралія офіційно обвинуватили Росію в аварії рейсу MH17. Росія свою причетність до катастрофи заперечує.

9 березня 2020 року Окружний суд Гааги розпочав розгляд справи MH17. Четверо обвинувачених у справі: “міністр оборони” угруповання “ДНР”, громадянин РФ Ігор Гіркін (Стрєлков), глава “ГРУ ДНР”, громадянин РФ Сергій Дубінський (Хмурий), його підлеглий, громадянин РФ Олег Пулатов (Гюрза), а також громадянин України, командир розвідувального батальйону 2-го відділу “ГРУ ДНР” Леонід Харченко (Крот). Наступне засідання заплановано на 8 червня.