Війна

Гармаш пояснив, чому терористи “Л/ДНР” вирішили передати полонених в односторонньому порядку

0

Терористи “Л/ДНР” позбуваються непотрібних їм людей через брак грошей на їх утримання.

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді підписуйся на "Європейську Україну" у фейсбуці!

facebook.com/euroua20/

Про це OBOZREVATEL сказав представник української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) Сергій Гармаш, коментуючи передачу Україні групи полонених нібито “в односторонньому порядку”.

“Нам віддають хворих і немічних людей і тих, хто перебуває в місцях позбавлення волі. Вони їм не потрібні. Це говорить про важку ситуацію в ОРДЛО, у яких немає грошей на утримання непотрібних їй людей”, – зазначив він.

Як зазначено в спільній заяві представників “Л/ДНР” у Мінській контактній групі Наталії Ніконорової та Владислава Дейнего, до цієї групи “ввійшли жінки, люди похилого віку та особи, які страждають на важкі захворювання – люди, які не брали жодної участі в збройних діях проти “республік” і після повернення до України не зможуть завдати шкоди Донбасу та його жителям”.

За словами Гармаша, передача утриманих українців, які не мають стосунку до конфлікту на Донбасі, не належить до компетенції ТКГ, а значить – Дейнего і Ніконорової також. Це рівень уповноважених із прав людини – Людмили Денісової з боку України і Тетяни Москалькової від Росії.

“Україна має боротися за повернення і тих, хто перебуває в місцях позбавлення волі. Але вони не мають стосунку до конфлікту на Донбасі, який у Мінських угодах позначається як події в ОРДЛО. Це не компетенція ТГК, Дейнего і Ніконорової теж. А вони чомусь роблять про це публічні заяви. Цим займається Денісова”, – уточнив він.

Як повідомляв OBOZREVATEL, глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук вже також відреагував на повідомлення сепаратистів. Він підкреслив, що не може не вітати повернення наших громадян на територію, підконтрольну уряду України.

При цьому політик заявив, що приватні особи не мають повноважень втручатися в питання міждержавного і міжнародного врегулювання збройних конфліктів.

“Я розцінюю заяви керівництва маріонеткових квазідержавних утворень і синхронізовані з ними дії Медведчука як чергову спробу ухилитися від виконання міжнародних домовленостей на вищому державному рівні і зобов’язань, які взяла на себе РФ, як сторона конфлікту”, – сказав він.