Суспільство

Геращенко розкрив деталі: “Злочинне угрупування продавало немовлят із Києва у Китай”

0

Громадяни, які в Києві займалися продажем українських немовлят іноземцям і яких викрила поліція, вивозили дітей у Китай. Про це 25 квітня повідомив у Facebook заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко, інформує видання Гордон.

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді підписуйся на "Європейську Україну" у фейсбуці!

facebook.com/euroua20/

“Було припинено злочинну діяльність міжнародної транснаціональної групи, яка протягом тривалого часу займалася продажем новонароджених дітей у Китайську Народну Республіку. Організаторами злочинної групи виявилися головлікарка приватної репродуктивної клініки, громадянка України 1970 року народження, та її син, громадянин України 1992 року народження. До групи також входили троє громадян КНР і два українці”, – написав він.

Заступник глави МВС назвав те, що відбувалося, “супермаркетом із торгівлі новонародженими”.

“Клієнтів шукали, як правило, серед громадян КНР – самотніх чоловіків певної орієнтації, які бажають народити дитину в Україні методом штучного запліднення за допомогою послуг донора і сурогатної матері. Після народження дитини сурогатна мати давала згоду на заміну батьків у свідоцтві про народження, внаслідок чого батьками дитини ставали громадянин КНР і його фіктивна дружина. Далі громадянин КНР, маючи документи, що підтверджують його батьківство, вивозив дитину за межі України”, – пояснив Геращенко.

За його даними, слідчі перевіряють на причетність до схеми ще 140 громадян Китаю.

“Реальну кількість народжених в Україні та вивезених за її межі немовлят ще належить встановити. Однак поліція докладе всіх зусиль, щоб цього більше не повторилося! Справа в тому, що повноцінного регулювання такої сфери, як сурогатне материнство, в Україні наразі не існує. Але воно і прямо не заборонено законом, і тому все відбувається за цивільно-правовим договором, виконання якого контролюють самі його сторони. Навіть нотаріального посвідчення такого договору не потрібно”, – зазначив чиновник.

Геращенко подякував українським і китайським правоохоронцям, які брали участь в операції.

Про викриття групи, яка займалася вивезенням дітей за кордон із Києва, повідомила сьогодні Нацполіція. За її інформацією, посередники отримували за свої послуги по $50 тис. від кожного клієнта. У межах слідства в одному з будинків правоохоронці виявили п’ятьох немовлят віком до двох місяців.