Блоги

Головне – це джерело “плівок Деркача”

0
Слова Володимира Зеленського про те, що у скандалі з “плівками Деркача” його цікавить виключно те, як можна було підслухати офіс президента України – крок у бік повернення глави держави до цивілізованої політики, до розуміння національних інтересів України

Цей підхід Зеленського значно відрізняється від його ж слів на недавній ​​прес-конференції – коли здавалося, що президента України цікавить не те, як записували його офіс, а зміст самих записів і те, яким чином вдасться використати цей зміст у боротьбі, яку Зеленський і його соратники продовжують вести проти Петра Порошенка. Після цієї прес-конференції багато хто з спостерігачів у всьому світі говорив про те, що у своєму бажанні знищити Порошенка і допомогти Трампу Зеленський може завдати непоправної шкоди українсько-американським відносинам і, як наслідок, своїй власній країні і її можливостям чинити опір російській агресії.

Очевидно, за цей час знайшлися аргументи, які переконали якщо не самого Зеленського, як і раніше далекого від політики, так представників його найближчого оточення, здатних впливати на президента і писати тексти його інтерв’ю або тези до них. Немає сумніву, що це були дуже сильні і жорсткі аргументи. Ми з вами бачили лише верхівку айсберга – коли, наприклад, із закликом не допустити погіршення українсько-американських відносин до Зеленського звернулися сім з дев’яти колишніх послів Сполучених Штатів в Києві. Цей сигнал демонстрував загальну стурбованість американського істеблішменту і офіс Зеленського, очевидно, не міг не врахувати цієї стурбованості.

Тому тепер ми маємо право очікувати справжнього розслідування. Не “розслідування Печерського суду” проти Джозефа Байдена і не розслідування офісу Генерального прокурора проти Петра Порошенка. А розслідування, яке відповість нам і нашим союзникам на дуже просте питання – хто зробив записи у офісі президента? І чи були взагалі зроблені ці записи нелегально або ж, як стверджує, наприклад, російський експерт Андрій Піонтковський, відбулася передача документів з президентського архіву самим головою офісу президента Андрієм Єрмаком. І якщо це дійсно так – чи знав про таку передачу і санкціонував її сам Володимир Зеленський і якою була мета цієї передачі – компрометація Петра Порошенка, компрометація Джозефа Байдена, компрометація обох політиків?

У будь-якому випадку – при всій удаваній фантастичності подібних звинувачень – якщо вони будуть звучати у США, це створить нові проблеми для двосторонніх відносин. Тому і Зеленський, і Єрмак повинні бути не тільки свідками розслідування. Вони повинні відповісти на питання слідства щодо своєї можливої ​​причетності до оприлюднення скандальних записів – хоча б для того, щоб зняти з себе всі ймовірні підозри.

Віталій Портников

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist