Політика

Гончаренко про скорочення бюджету на 2020 рік: “У когось епідемія, а у когось держпремія”

0

Гончаренко про скорочення бюджету на 2020 рік: «У когось епідемія, а у когось держпремія»

Так член фракції «Європейська солідарність» прокоментував внесення змін до Державного бюджету. Вони передбачають збільшення витрат, в той же час доходи будуть значно знижені. При цьому доходи і витрати будуть розподілені нерівномірно.

Кабінет міністрів України запропонував Верховній Раді внести зміни до Закону «Про державний бюджет країни на 2020 рік». Про це на своїй сторінці в «телеграм» повідомляє народний депутат України, член фракції «Європейська солідарність» Олексій Гончаренко.

Проект цього рішення політик також опублікував на своїй сторінці. Згідно з цим документом, в Україні передбачається зменшити доходи державного бюджету на 115 мільярдів гривень, в той час як витрати збільшаться на 96 мільярдів гривень. Це означає, що найближчим часом дефіцит бюджету виросте майже в 4 рази, а в цифровому еквіваленті він виросте на 202 мільярди гривень. Офіційною причиною цього є коронавірус.

Більш того, в країні передбачається створення стабілізаційного фонду в 124 мільярди гривень, який Кабмін буде розподіляти практично в ручному режимі. Очікується поетапне скорочення, а потім і закриття такої програми, як «Нова українська школа». Ще будуть скорочені субсидії на підтримку Українського культурного фонду, а також кінематографа, театрів і інституту книги, спорту і підтримки людей з інвалідністю. Майже на 8 мільярдів гривень буде зменшено фінансування ремонту доріг в Україні.

Але найголовніше, цей проект фактично скасовує в країні місцеві вибори, призначені на жовтень 2020 року. У Кабміні це називають «обнуленням фінансування місцевих виборів»: як зазначив політик, з прийняттям цих змін в країні закінчиться епоха децентралізації.

«Спочатку на місцеві вибори в 2020-му році було закладено 2 млрд 156 млн грн. За змінам, які запропонував Кабмін, на місцеві вибори хочуть виділити 1 млн 291 тисячі грн, тобто по суті фінансування місцевих виборів обнуляється — вони в такому разі не зможуть бути проведені в жовтні 2020 го року», — пише Гончаренко.

Він також додає, що при створенні стабілізаційного фонду і скорочення витрат на культурні заходи, програми, а також на оплату субсидій і розвиток освіти в Україні ці гроші підуть на утримання апарату суддів і чиновників.

«У когось епідемія, а у когось державна премія», — з гірким сарказмом резюмував Гончаренко.

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist