Політика

Гончаренко про скорочення бюджету на 2020 рік: “У когось епідемія, а у когось держпремія”

0

Гончаренко про скорочення бюджету на 2020 рік: «У когось епідемія, а у когось держпремія»

Так член фракції «Європейська солідарність» прокоментував внесення змін до Державного бюджету. Вони передбачають збільшення витрат, в той же час доходи будуть значно знижені. При цьому доходи і витрати будуть розподілені нерівномірно.

Кабінет міністрів України запропонував Верховній Раді внести зміни до Закону «Про державний бюджет країни на 2020 рік». Про це на своїй сторінці в «телеграм» повідомляє народний депутат України, член фракції «Європейська солідарність» Олексій Гончаренко.

Проект цього рішення політик також опублікував на своїй сторінці. Згідно з цим документом, в Україні передбачається зменшити доходи державного бюджету на 115 мільярдів гривень, в той час як витрати збільшаться на 96 мільярдів гривень. Це означає, що найближчим часом дефіцит бюджету виросте майже в 4 рази, а в цифровому еквіваленті він виросте на 202 мільярди гривень. Офіційною причиною цього є коронавірус.

Більш того, в країні передбачається створення стабілізаційного фонду в 124 мільярди гривень, який Кабмін буде розподіляти практично в ручному режимі. Очікується поетапне скорочення, а потім і закриття такої програми, як «Нова українська школа». Ще будуть скорочені субсидії на підтримку Українського культурного фонду, а також кінематографа, театрів і інституту книги, спорту і підтримки людей з інвалідністю. Майже на 8 мільярдів гривень буде зменшено фінансування ремонту доріг в Україні.

Але найголовніше, цей проект фактично скасовує в країні місцеві вибори, призначені на жовтень 2020 року. У Кабміні це називають «обнуленням фінансування місцевих виборів»: як зазначив політик, з прийняттям цих змін в країні закінчиться епоха децентралізації.

«Спочатку на місцеві вибори в 2020-му році було закладено 2 млрд 156 млн грн. За змінам, які запропонував Кабмін, на місцеві вибори хочуть виділити 1 млн 291 тисячі грн, тобто по суті фінансування місцевих виборів обнуляється — вони в такому разі не зможуть бути проведені в жовтні 2020 го року», — пише Гончаренко.

Він також додає, що при створенні стабілізаційного фонду і скорочення витрат на культурні заходи, програми, а також на оплату субсидій і розвиток освіти в Україні ці гроші підуть на утримання апарату суддів і чиновників.

«У когось епідемія, а у когось державна премія», — з гірким сарказмом резюмував Гончаренко.

Друзі, з кожним днем стає все складніше донести до вас важливу інформацію, яка має пряме відношення до нашого майбутнього. Хитрі алгоритми соцмережі працюють так, щоб ви чули лише один голос з тисяч. Тому ми вирішили створити TELEGRAM-канал, що дозволить нам спілкуватися з вами без посередників. Там ми будемо викладати в більшій мірі якісну аналітику та блоги відомих політиків, волонтерів, журналістів. Лише якісний аналіз подій в Україні та в світі. Підписуйся! Не дай собою маніпулювати.

👇👇👇

t.me/ovision16