Суспільство

Громадяни України, які користуються “ВКонтакте”, будуть поставлені на облік у правоохоронних органах

0

Рада національної безпеки і оборони України планує поставити на облік у правоохоронних органах всіх українців-користувачів забороненої в країні російської соцмережі “ВКонтакте”.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на “Інтерфакс-Україна”, про це заявив секретар РНБО Олексій Данілов.

“Я хотів би звернути увагу на користувачів, які користуються цим забороненим ресурсом. Це повинна бути їхня відповідальність – навіщо вони це роблять і для чого вони це роблять. Справа в тому, що завдяки системі, яка зараз починає працювати, про всіх таких користувачів будемо мати розуміння, вони будуть всі перебувати на обліку. Якщо вони далі поширюватимуть російський контент на території України – вони матимуть певні проблеми вже безпосередньо з нашою Нацполіцією, з нашими силовими структурами”, – зазначив Данілов.

Секретар РНБО підкреслив, що відповідно до українського законодавства, ресурс “ВКонтакте” не повинен працювати на території України, однак це не дотримується. У той же час, за допомогою міжнародних партнерів у РНБО планують вирішити цю проблему вже найближчим часом.

Представник від Нацполіції України, заступник міністра внутрішніх справ Олексій Гончаров, також погодився з думкою Данілова, зазначивши, що користувачі заборонених на території України ресурсів повинні розуміти, що вони порушують законодавство і нести за це відповідальність.

Нагадаємо, 15 травня 2017 року указом президента України введено в дію рішення РНБО України від 28 квітня того ж року “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”, згідно з якими на території України була заблокована робота низки російських вебресурсів, зокрема соціальної мережі “ВКонтакте”. 14 травня 2020 року Володимир Зеленський продовжив ці санкції.

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist