Політика

Іллєнко: Може, “слуги народу” знизять свою зарплату до 4,6 тисячі гривень, хоча б на період епідемії?

0

Андрій Іллєнко на своїй сторінці в «Фейсбук» пропонує «слугам народу» знизити зарплату народних обранців до 4,6 тисячі гривень на місяць. При цьому нардеп 8-го скликання зазначив, що це не обов’язково має бути постійне рішення. Зарплату депутатам можна знизити хоча б на період епідемії.

Іллєнко нагадав, що навесні 2014 року, коли Україна опинилася в кризовій ситуації народні депутати якраз прийняли таке рішення. Сьогодні також ситуація вельми тривожна. Тому зарплати можна знизити не тільки народним депутатам, а й членам уряду, топ-чиновникам, керівникам державних підприємств. Урізати зарплату можна і членам спостережних рад держпідприємств.

Крім цього Іллєнко пропонує взагалі скасувати державне фінансування парламентських політичних сил. Адже це, по суті, віртуальні олігархічні проекти, тому витрачати на них гроші з державної скарбниці як мінімум нерозумно. Вивільнені кошти слід направити на підтримку медицини, лікарів і на боротьбу з епідемією коронавируса.

Нагадаємо, Печерський районний суд зобов’язав державний Приватбанк заплатити більше $ 200 млн офшорним компаніям братів Суркісів.

Про це повідомило «Новий час» з посиланням на постанову суду.

Як стало відомо виданню з судового реєстру, суддя Підпалий 25 лютого 2020 року, вирішуючи питання про роз’яснення ухвали про забезпечення позову офшорних компаній Суркісів, розгляд якого зупинено ще в 2017 році, фактично прийняв рішення, яким зобов’язав Приватбанк виплачувати цим компаніям кошти, які були ними розміщені на рахунках Кіпрської філії Приватбанк ще в 2012-2014 роках, а також відсотки, які за умовами таких договорів повинні були нараховуватися з моменту укладення депозитного договорів до 17 лютого 2020 року — це б олее $ 200 млн.

У Приватбанку заявили, що подаватимуть апеляцію.

Таким чином, суддя Підпалий фактично вирішив раніше суперечка між офшорами і Приватбанком, який вирішується в суді Республіки Кіпр. Так, зараз Окружним судом Нікосії (Кіпр) розглядається справа № 2510/2017 за позовом шести офшорів до Приватбанк про виплату в їх користь грошових коштів на підставі депозитних договорів.

Як випливає з тексту судового рішення, ця суперечка суддя Підпалий фактично вирішив в рамках зупиненого судового провадження шляхом роз’яснення ухвали про забезпечення позову в такій справі, ніж вніс нові дані і зобов’язання до змісту такого рішення. При цьому, оскільки такі офшорні компанії є пов’язаними з Приватбанком особами, то грошові кошти, які ними були розміщені на депозитних рахунках, ще 20 грудня 2016 року, під час націоналізації, були залучені до проведення процедури bail-in (технічна процедура націоналізації), за рахунок якої збільшується статутний капітал банку.

Друзі, з кожним днем стає все складніше донести до вас важливу інформацію, яка має пряме відношення до нашого майбутнього. Хитрі алгоритми соцмережі працюють так, щоб ви чули лише один голос з тисяч. Тому ми вирішили створити TELEGRAM-канал, що дозволить нам спілкуватися з вами без посередників. Там ми будемо викладати в більшій мірі якісну аналітику та блоги відомих політиків, волонтерів, журналістів. Лише якісний аналіз подій в Україні та в світі. Підписуйся! Не дай собою маніпулювати.

👇👇👇

t.me/ovision16