Суспільство

Інформація про “відпочинок Порошенка на яхті” виявилася російським фейком

0

Інформація про так звану “розкішну яхту”, яку п’ятий президент Петро Порошенко нібито “орендував” для родинної відпустки – фейк.

Як з’ясував OBOZREVATEL, на фотографіях, які активно поширювали проросійські Telegram-канали та сайти, зображена суперяхта “Архімед”, яка належить американському математику, академіку, мільярдеру та меценату Джеймсу Саймонсу.

У 1982 році Саймонс заснував у Нью-Йорку приватну інвестиційну компанію, яка вважається одним з найуспішніших хедж-фондів у світі. У 2008 році він став власником моторної яхти, яка носить ім’я найвідомішого математика усіх часів – Архімеда.

Наші журналісти перевірили інформацію на спеціалізованому інтернет-ресурсі і з’ясували, що яхта “Архімед” в оренду не здається.

Яхта "Архімед" не здається в оренду

Нагадаємо, напередодні низка проросійських ресурсів поширила рекламні фотографії яхти “Архімед” разом з фейковою новиною про відпочинок п’ятого президента.

Відпочинок п'ятого президента на яхті – черговий російський фейк
Супер-яхта "Архімед" належить мільярдерові і меценату Джеймсу Саймонсу

Як повідомляв OBOZREVATEL, журналісти проєкту StopFake прийшли до висновку, що велику роль в тому, що Петро Порошенко не був переобраний на пост глави держави, зіграла російська пропаганда. Українцям намагалися переконати, що Порошенко злодій, корупціонер і заробляє на війні.

Друзі, з кожним днем стає все складніше донести до вас важливу інформацію, яка має пряме відношення до нашого майбутнього. Хитрі алгоритми соцмережі працюють так, щоб ви чули лише один голос з тисяч. Ми вирішили створити телеграм-канал, що дозволить нам спілкуватися з вами без посередників. Там ми будемо викладати в більшій мірі якісну аналітику та блоги відомих політиків, волонтерів, журналістів. Лише якісний аналіз подій в Україні та в світі. Підписуйся! Не дай собою маніпулювати.

https://t.me/ovision16