Новини

Іран висунув Україні вимоги щодо збитого літака МАУ

0

Іран надіслав Міністерству закордонних справ України проєкт меморандуму про взаєморозуміння. В ньому вказана як причина катастрофи, так і вимога до України та родичів загиблих, пише 24 канал.

Документ передбачає, що українська влада та родини загиблих мають погодитися з “людською помилкою” як причиною катастрофи.

В ньому також передбачено, що Україна і сім’ї загиблих не повинні ініціювати кримінальних справ і судових розглядів проти Ірану за умови виплату компенсації Тегераном й оприлюднення даних бортових самописців літака після їх аналізу.

Деталі відповідного меморандуму про взаєморозуміння у справі про збиття українського літака над Тегераном, запропонованого Іраном Україні, опублікувала іранська служба “Радіо Свобода”.

На це повідомлення відреагував міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

“Переговори тривають. Працюємо для отримання «чорних скриньок». Ключове для нас: встановлення справедливості, виплата компенсацій родинам, притягнення до відповідальності згідно з нормами міжнародного права”, – написав Кулеба.

Експерт з авіаційного права Андрій Гук в коментарі “Радіо Свобода” відзначив декілька важливих моментів в цьому меморандумі, які можуть мати негативні наслідки:

  • Те, що Іран вказує на людську помилку як причину катастрофи, не означає, що Тегеран бере на себе відповідальність за те, що сталося.
  • У підготовленому Іраном документі не зазначено, хто є відповідальною стороною за виплату компенсацій, і немає чітких положень щодо ідентифікації зобов’язань Ірану і строків їх реалізації, а також будь-якої арбітражної процедури, якщо держави не досягнуть розуміння. Проєкт документа так і не дає чіткої відповіді, чи готовий Іран виплачувати компенсації сім’ям загиблих та авіаційній компанії, яка володіла літаком.
  • В такому разі Іран, якщо документ буде прийнятий, вважатиме розслідування “людської помилки”, яка, можливо, призвела до трагедії, і всі відповідні судові процедури – внутрішньою справою, яку слід розслідувати виключно в Ірані.
  • Прийняття такого документа Україною може створити роз’єднаність між країнами, громадяни яких загинули в катастрофі.

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist