Новини

Кабмін Гончарука доведе енергетику до дефолту? Через величезний дефіцит тарифи на струм можуть злетіти

0

В Україні “Гарантований покупець” (ГП, до реформи – держпідприємство “Енергоринок”) перебуває на межі дефолту. Як заявив міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель, дефіцит ДП може досягти 17 млрд грн вже в 2020-му.

А зважаючи на те, що саме це підприємство забезпечує низькі тарифи для населення, це може призвести до різкого стрибка цін на електроенергію для простих українців. “На сьогодні ми оцінюємо дефіцит “Гарантованого покупця” на рівні 17 млрд грн… Ми невчасно дали зміни, і є не тільки великий обсяг розвитку, що позитивно, і встановлення потужностей, але й значний дефіцит покриття витрат за зеленим тарифом”, – розповів Оржель, передає Укрінформ.

Так, політика в галузі енергетики Кабінету міністрів спричинила близький до дефолту стан підприємств. Торік уряд вже фактично оголошував дефолт, коли закрив усі бюджетні витрати в грудні.

Тариф на електроенергію, як і раніше, встановлює держава. Для цього працює спеціальний орган – Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Всі компанії, які постачають електрику побутовим споживачам, зобов’язані виставляти тільки тарифи, встановлені НКРЕКП. Тариф на 2020 рік на передачу електроенергії встановлений на рівні 155,40 грн/МВт-год, а на послуги диспетчерського управління – 10,23 грн/МВт-год.

Що таке компанія “Гарантований покупець”

Це реформоване державне підприємство “Енергоринок”. Його завдання – гарантовано купувати електроенергію в “зеленої” генерації та продавати її на ринку “на добу вперед”. По суті, біржа. Також на “Гарантованого покупця” покладено функціонування механізму PSO, який був ухвалений для того, щоб ціни для населення зросли після старту ринку. Тобто підприємство купує електроенергію в “Енергоатома” й “Укргідроенерго”, частину продає постачальникам універсальних послуг за цінами, які дозволять їм зберегти поточний тариф для населення, а частина продається на ринку “на добу вперед” для компенсації втрат.

Друзі, з кожним днем стає все складніше донести до вас важливу інформацію, яка має пряме відношення до нашого майбутнього. Хитрі алгоритми соцмережі працюють так, щоб ви чули лише один голос з тисяч. Тому ми вирішили створити TELEGRAM-канал, що дозволить нам спілкуватися з вами без посередників. Там ми будемо викладати в більшій мірі якісну аналітику та блоги відомих політиків, волонтерів, журналістів. Лише якісний аналіз подій в Україні та в світі. Підписуйся! Не дай собою маніпулювати.

👇👇👇

t.me/ovision16