Новини

Кабмін Гончарука підняв собі зарплати у 2-5 разів: ЗМІ дізналися цифри

0

Зарплати в Кабінеті міністрів Олексія Гончарука в два-п’ять разів перевищили ті суми, які отримували міністри і їхні заступники в уряді Володимира Гройсмана.

Про це сказано в матеріалі НВ. Видання, з посиланням на джерела, зазначає, що зарплати виросли у всіх відомствах. Найбільш стрімко – в Мін’юсті: якщо у грудні 2018 міністр Павло Петренко отримав 65 тис. грн, то за рік його наступник Денис Далюська – вже 226 тис. грн ($9,1 тис.).

“У грудні 2019 року, міністрам і заступникам в уряді Гончарука нараховано від 70 тис. до 220 тис. грн, що значно перевищує середню зарплату в країні – 10,5 тис. грн. Доходи нинішньої урядової команди у два-п’ять разів перекрили ті суми , які отримували міністри і їхні заступники в Кабміні Володимира Гройсмана”, – відзначає видання.

При цьому загальні витрати на утримання чиновницького апарату також ростуть. Зокрема, у держбюджеті-2020 на фінансування витрат секретаріату Кабміну виділили майже 1,1 млрд грн – на 25,6% більше, ніж у 2019-му (848 млн грн). А Верховна Рада на свої потреби отримала 2 млрд грн, що на 338 млн грн більше. І самого главу держави тепер будуть обслуговувати щедріше: Держуправсправами (ДУС), яке забезпечує роботу президента і його Офісу (ОП), за даними з держбюджету 2020 року, зможе розпоряджатися 2,4 млрд грн – це плюс 5% до минулого року.

“Влада не пояснила суспільству, для чого підвищується заробітна плата топ-чиновників, навіщо це потрібно і що це дасть кожному громадянину”, – прокоментував ситуацію екс-міністр інфраструктури Володимир Омелян.

Відзначається, що нарахування заробітної плати чиновникам в Україні відбувається за заплутаною формулою, зручною для маніпуляцій.

“Для початку враховується посадовий оклад: у міністра він дорівнює 16 тис. грн, а у заступника міністра – 14 тис. грн. Також нараховується надбавка за вислугу років – 3% від посадового окладу за кожен рік, але не більше 8 тис. (у випадку міністра) або 7 тис. (його заступника). Далі – змінні виплати, які виглядають досить дивно: надбавка за інтенсивність праці в розмірі до 100% посадового окладу, два види матеріальної допомоги – на оздоровлення при наданні щорічної відпустки (вона не може бути вище середньомісячної зарплати працівника) і на рішення соціально-побутових питань. Також в зарплатних відомостях вітчизняних топ-чиновників завжди є місце для премій”, – сказано в статті.

Друзі, з кожним днем стає все складніше донести до вас важливу інформацію, яка має пряме відношення до нашого майбутнього. Хитрі алгоритми соцмережі працюють так, щоб ви чули лише один голос з тисяч. Тому ми вирішили створити TELEGRAM-канал, що дозволить нам спілкуватися з вами без посередників. Там ми будемо викладати в більшій мірі якісну аналітику та блоги відомих політиків, волонтерів, журналістів. Лише якісний аналіз подій в Україні та в світі. Підписуйся! Не дай собою маніпулювати.

👇👇👇

t.me/ovision16