Політика

Канал Мураєва показав ролик, натякаючи, що Україна не стала незалежною у 1991 році

0

Народні депутати “Європейської Солідарності” Володимир Ар’єв, Ірина Фріз, Іванна Климпуш-Цинцадзе, Михайло Бондар, Софія Федина, Ростислав Павленко підписали депутатське звернення до голови СБУ з вимогою вжити заходів і притягнути до відповідальності осіб, причетних до виготовлення та трансляції на телеканалі НАШ відеоролика з ознаками злочину проти основ національної безпеки України.

Про це повідомляє пресслужба “ЄС”.

“Нещодавно телеканал НАШ Євгена Мураєва показав відеоролик до Дня незалежності України під назвою “Наша (не)залежність”, з натяком на те, що у 1991 році громадяни зробили помилку, проголосувавши на референдумі за незалежність України, і це призвело до негативних наслідків. Відеоролик розміщено на YouTube та на інших ресурсах в Інтернеті.

Факт трансляції зазначеного відеоролика викликав справедливе обурення серед громадян у соціальних мережах. Частина користувачів мережі закликала СБУ втрутитися в ситуацію, адже вищенаведені дії можуть містити ознаки злочинів проти основ національної безпеки України”, – наголошують народні депутати.

Вони звернулись до голови СБУ Івана Баканова з вимогою відкрити кримінальне провадження.

“У зв’язку з вищевикладеним, прошу Вас відкрити провадження за статтями 109-111 Кримінального Кодексу України за фактом виготовлення й показу на телеканалі НАШ Євгена Мураєва відеоролика до Дня незалежності України під назвою “Наша (не)залежність” та вжити заходів для притягнення винних до відповідальності, передбаченої законодавством”, – йдеться у депутатському зверненні.