Різне

Казах підійшов до Антіна Мухарського на пляжі: “Слава Українє! Гдє украінци – тама і свобода!”

0

Друзі, з кожним днем стає все складніше донести до вас важливу інформацію, яка має пряме відношення до нашого майбутнього. Хитрі алгоритми соцмережі працюють так, щоб ви чули лише один голос з тисяч. Ми вирішили створити телеграм-канал, що дозволить нам спілкуватися з вами без посередників. Там ми будемо викладати в більшій мірі якісну аналітику та блоги відомих політиків, волонтерів, журналістів. Лише якісний аналіз подій в Україні та в світі. Підписуйся! Не дай собою маніпулювати.

https://t.me/ovision16

Пряма мова зі сторінки Антіна Мухарського. Орфографію та синтаксис збережено. Думка автора.

КАЗАХСТАН З НАМИ, АБО ЗНОВУ ПРО МОВУ

Роблю вчора ввечері на турецькому пляжі зарядку (типу дика наддніпрянська йога)) нікого не чіпаю… Раптом з-за спини:

– Слава Україні!

– Героям Слава! – спершу відповідь, потім розгибаюся, озираюся…

Казах. Хлопець років 35-ти.

– Ізвінітє за бєспокойство, но я, нє мог нє подойті… В Казахстанє в пєріод Майдана ми заслушівалісь вашімі пєснямі…Я благодаря, вам дажє мову чуть-чуть виучіл…(наспівує слова з пісні “Ах Бандеро” за які у ФБ блокують).

Далі відбувається розмова, компліментарну частину якої я опускаю, відразу переходячи до суті:

– У нас в Казахстанє тожє всьо очєнь плохо в язиковом вопросє. Руководство страни нє хочєт вступать с россіянамі в конфлікт. Прєподаваніє в школах в основном по-русскі. Но русского от казаха вєдь просто отлічіть по разрєзу глаз… (сміється). Поетому нам асіміляція нє грозіт. А вот украінцєв русіфіціровать – раз плюнуть. Как отлічіть русского от украінца, єслі он по русскі говоріт? Нікак! Вашє главноє оружіє – язик. Поетому оні будут дєлать всьо, чтоби нє дать вам заговоріть на своєй рідной мовє.

– Ви хто по професії, вибачайте?

– Я работаю в банкє в аналітічєском отдєлє по по оцєнкє крєдітних портфєлєй.

Далі – тривала розмова про поклади сланцевого газу, вугілля та інших корисних копалин на які багата Україна.

– Война на Донбасє потому і началась, что туда в 2012-м должни билі зайті ШЕЛЛ І ЕКСОН МОБІЛ, а росіянє етого нє хотєлі. Да і шельф в Криму с вишкамі Бойко отжалі в пєрвую очєрєдь. Всє войни в соврємєнном мірє із-за енергорєсурсов. А люді – вєдь тожє енергорєсурс. Только потрєбітєльскій. Говоріт чєловєк по русскі, значіт будєт смотрєть русскіє фільми, дєткам своім показивать русскіє мультікі, кніжкі русскіє чітать, новості слушать. А от каждого просмотра, от каждой куплєнной кніжєчкі, копєєчка в російскій бюджєт капаєт. На нєйо, новиє кніжєчкі випускаются, армія содєржітся, чіновнікі… Лояльность к “русскому брату” воспітиваєтся. Растьот, богатєєт імпєрія, которая рано ілі поздно прідьот за своімі русскімі душамі. Поетому мова – ето вашє всьо!!! Нє будєт мови – нє будєт Украіни. Вот я хоть по русскі говорю, но мєня єщьо нікто в жізні русскім нє назвал. Ліцом нє вишєл нащадок Чінгізов…(сміється). А вас я по трєзубу на груді узнал. А єслі б рубашка на вас била надєта, і по русскі б говорілі, то нікогда би нє догадался, что ви етот…

– Антін Мухарський…

– Тю … та нє обманивайтє мєня.. ви ж етот…ну в шапочкє нємєцкой… “Ах Бандеро, украінскій апостол…”

– Орест Лютий?

– О точно!! Орест Лютий!! Ізвінітє, а Мухарского нє знаю… Ето ваша настоящая фамілія? (сміється) Даха-Браха у вас крутая єщьо..і еті дєвочкі кабарє…

– Дах дотерс?

– Да точно! Мєня Арсєн зовут…

– Антін, дуже приємно… – ручкаємось.

– Там у вас послєзавтра люді под Радой собіраются, протів отмєни мовного закона… так я с 9-ті утра буду стрім смотрєть. У нас в Казахстанє очєнь много украінцєв, особєнно молодих, коториє імєлі русскіє фамілії опять на украінскіє пєрєдєливают. Фоменков на Фомєнко, тіпа… Молодьож – вся за Украіну. Да і старікі тожє… Вот люді вашєго поколєнія, которим сєйчас лєт 40-50 большє за совок дєржатся. Вам с молодимі надо работать. Украінізіровать тєх, кто імєєт хотя би каплю украінской крові. Так можно імпєрію разваліть. Ви жє відєлі что в Хабаровскє проісходіт? Про “Зельоний клін” слишалі? Ето жє бившіє пєрєсєлєнци с Украіни тама бунтуют. Гдє украінци – тама і свобода!!

– Я бачу ви добре розбираєтесь в українському питанні, – сміюся я.

– А как жє..- сміється він у відповідь, – можєт ето і нє хорошо с моєй сторони такоє говоріть, но для нас казахов – ето отлічно, что всьо вніманіє Росії сєйчас к Украінє пріковано із-за войни. Ви і за нас і за бєларусов с німі воюєтє. А ми тєм врємєнєм дєлаєм виводи. Учімся. Оні вєдь тожє на наш Сєвєрний Казахстан нєровно дишат…Ви ето, ізвінітє, что я вас от отдиха отриваю…

Но очєнь хотєлось виразіть слова поддєржкі… Ви тама в Украінє, пєрєдавайтє друзьям, что Казахстан с вамі!!!

Так от …ПЕРЕДАЮ!!!)))

– Може фоточку разом на пам’ять для, Фейсбука? – питаюся на прощання.

– Та нєт, ізвінітє.. У нас ФСБшніков в Казахстанє полно. Да і я нє очєнь хочу в соцсєтях свєтітся. Слєдят оні за намі…

– Це точно! То хоч сфотографуйте як я “берізку” роблю для ілюстрації нашої бесіди. Може трохи х*йово, але вже як вмію))

А чи не назвати їхню “берізку” нашою “тополею”? О! Це – тема для наступного допису. Всім – цьом))

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді ти зобов'язаний підписатися на наш телеграм-канал "Блоги вільної України"! Тут таких як ти шанують. А реваншистів, рашистів і зелібобиків відправляють за порєбрік!

https://t.me/ovision16

https://t.me/ovision16

https://t.me/ovision16