Політика

Київський суд зобов’язав ПриватБанк виплатити $ 200 млн офшорним компаніям Суркісів

0

Печерський районний суд зобов’язав державний Приватбанк заплатити більше $ 200 млн офшорним компаніям братів Суркісів.

Про це повідомило «Новий час» з посиланням на постанову суду.

Як стало відомо виданню з судового реєстру, суддя Підпалий 25 лютого 2020 року, вирішуючи питання про роз’яснення ухвали про забезпечення позову офшорних компаній Суркісів, розгляд якого зупинено ще в 2017 році, фактично прийняв рішення, яким зобов’язав Приватбанк виплачувати цим компаніям кошти, які були ними розміщені на рахунках Кіпрської філії Приватбанк ще в 2012-2014 роках, а також відсотки, які за умовами таких договорів повинні були нараховуватися з моменту укладення депозитного договорів до 17 лютого 2020 року – це б олее $ 200 млн.

У Приватбанку заявили, що подаватимуть апеляцію.

Таким чином, суддя Підпалий фактично вирішив раніше суперечка між офшорами і Приватбанком, який вирішується в суді Республіки Кіпр. Так, зараз Окружним судом Нікосії (Кіпр) розглядається справа № 2510/2017 за позовом шести офшорів до Приватбанк про виплату в їх користь грошових коштів на підставі депозитних договорів.

Як випливає з тексту судового рішення, ця суперечка суддя Підпалий фактично вирішив в рамках зупиненого судового провадження шляхом роз’яснення ухвали про забезпечення позову в такій справі, ніж вніс нові дані і зобов’язання до змісту такого рішення. При цьому, оскільки такі офшорні компанії є пов’язаними з Приватбанком особами, то грошові кошти, які ними були розміщені на депозитних рахунках, ще 20 грудня 2016 року, під час націоналізації, були залучені до проведення процедури bail-in (технічна процедура націоналізації), за рахунок якої збільшується статутний капітал банку.

Так, 20 грудня 2016 року, між офшорами (від імені яких діяла уповноважена особа Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на тимчасову адміністрацію в Приватбанку) і Приватбанк були укладені договори про придбання акцій, за умовами яких за грошові кошти, які були розміщені в банку за депозитними договорами , офшорні компанії придбали акції додаткової емісії Приватбанк.

Відзначимо, що залучення коштів до проведення процедури bail-in офшори зараз оскаржують в адміністративному суді України (справа знаходиться на розгляді в Шостому апеляційному адміністративному суді, розгляд поки зупинено до розгляду справи судом Республіки Кіпр).

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist