Суспільство

Кібер-атака на OBOZREVATEL: пане Зеленський, Баум та Тимошенко пустили коронавірусні гроші на боротьбу зі свободою слова

0

Шановний пане президенте, офіційно звертаємо вашу увагу на те, що проти інтернет-видання OBOZREVATEL протягом останніх двох діб відбувається особливо потужна DDoS-атака.

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді підписуйся на "Європейську Україну" у фейсбуці!

facebook.com/euroua20/

Причиною “ударів”, на нашу думку, можуть бути викривальні публікації про спекулятивні оборудки вашого оточення, а саме – завезення в Україну захисних костюмів, санітайзерів, тестів для діагностики коронавірусу та медичного обладнання на чартерних рейсах з Китаю.

У скандалі замішаний заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко та бізнесмен з Росії Борис Баум – претендент на посаду глави нової Комісії з регулювання азартних ігор в Україні.

Уже в розпал атаки новоспечений власник українського паспорту Баум написав повідомлення та передав “привіт” голові редакційної ради OBOZREVATEL Михайлу Бродському. Це можно сприйняти як його розправу за публікацію викривальних матеріалів.

У зв’язку з цим OBOZREVATEL звертається до вас, Володимире Олександровичу: як гаранта громадянських свобод. Ви не можете мовчки спостерігати за тим, як ваше оточення тисне на медіа з метою припинити розслідування своїх корупційних оборудок. Ми віримо, що це дійсно ініціатива ваших молодих, не зрілих соратників, а ви не хочете фігурувати у списку ворогів свободи слова.

Ми також звертаємося до МВС, СБУ, ДБР, ГПУ та кіберполіції із закликом розслідувати резонансний інцидент і наступ на свободу слова в Україні.

Як почалася атака на нас

У четвер, 30 квітня, близько 22:00 почалася розподілена DDoS-атака UDP потужністю до 5 гігабіт на секунду. Подібних ударів сайт не переживав за всі 16 років своєї роботи. Такої боротьби зі ЗМІ не було навіть за часів правління Віктора Януковича і подій на Майдані.

Судячи з усього, діє група осіб. Атаки фіксуються з різних країн, характер та направленість яких весь час змінюються, щоб було важче визначити їхнє справжнє джерело: Німеччина, Польща, Угорщина, США, Нідерланди, Китай, Південна Корея.

Хакери постійно намагаються знайти “слабкі точки” на сайті, застосовуючи після відбиття нападів нові прийоми.

Як повідомляв OBOZREVATEL, за даними журналістів, оточення президента Володимира Зеленського в розпал карантину займається контрабандою товарів медичного та іншого обладнання на чартерних рейсах з Китаю.

Операція отримала назву “Баум” – в честь бізнесмена Бориса Баума, претендента на посаду глави нової Комісії з регулювання азартних ігор в Україні, який стоїть за цими схемами разом з Кирилом Тимошенком, заступником голови Офісу президента України. Пізніше журналістка Світлана Крюкова повідомила, що Баум отримав українське громадянство саме завдяки Тимошенку.

В мережі були опубліковані документи про гуманітарні рейси з Китаю в Україну, частина товарів в яких виявилися комерційного призначення. Але таке перевезення не може здійснюватися по дипломатичних каналах.

Ми не зупинимося й надалі будемо боротися з мародерством, а також писати правду!

ОБОЗРЕВАТЕЛЬ