Суспільство

Кінець епохи бідності Ахметова: тарифна комісія прийняла рішення, що знову збільшить статки олігарха

0

В четвер, 30 квітня, тарифна комісія Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) прийняла ще одне лобістське рішення задля зростання ціни електроенергії, пише 24 канал.

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді підписуйся на "Європейську Україну" у фейсбуці!

facebook.com/euroua20/

Практично у всіх європейських країнах вдень, коли споживання мало, а сонячної генерації багато, то ціна на електроенергію знижується. Але наш тарифний регулятор своїм рішенням зробив так, що в Україні тепер буде повна протилежність, аніж на європейських ринках.

На графіку 1 можна побачити, як в обідні години знижується ціна електроенергії у Болгарії (графік на 1 травня). Болгарія прикметна тим, що там також багато вугільної та атомної генерації, тобто у цьому вона схожа з Україною. Як бачимо у денні години сьогодні електроенергія більш ніж у 10 разів дешевша, аніж у вечірні чи нічні години.


Ціна на електроенергію в Болгарії

На графіку 2 – ціна електроенергії у Словаччині, Чехії, Угорщині та Румунії. Як бачимо, у цих країнах сьогодні в обід електроенергія у 4-5 раз дешевша, аніж в інші години доби, в тому числі дешевша, аніж вночі.


Ціна електроенергії у Словаччині, Чехії, Угорщині та Румунії

В Україні після рішення НКРЕКП сьогодні в обідні години ціна на 50% дорожче, аніж вночі. Що є повна протилежність ситуації на європейських ринках. І така ситуація штучно створена рішенням НКРЕКП.

Рішення було прийнято підло, без публікації проєкту рішення, без будь-якого публічного обговорення та із порушенням усіх процедур. І все це тягне на статтю про перевищення владних повноважень та зловживання владою. Доповідав це питання Д. Коваленко, який є фігурантом кримінального провадження по Роттердам+.

А цинізм рішення, що це було оформлено як “заходи пов’язані із поширенням коронавірусноі хвороби”. Саме так – під час коронавірусу треба обов’язково для всієї країни підняти ціну на електроенергію.

Схоже, утворився дует із Богуславець – вона зупиняє атомні блоки, щоб доля ринку переходила до Ахметова, а НКРЕКП підіймає ціну, щоб Ахметов продавав дорожче.