Політика

Китайці вимагають від України $3,5 млрд через зрив контракту з купівлі «Мотор Січ»

0
4 вересня китайська компанія Skyrizon оприлюднила юридичний документ (Notice of Investment Dispute), в якому звинуватила нашу країну у порушенні міжнародних зобов’язань, закріплених в Угоді між урядом України та урядом КНР про заохочення і взаємний захист інвестицій

Про це повідомляє “УНІАН“.

Як зазначив представник компанії Skyrizon, відповідна претензія вже надіслана українському Міністерству юстиції.

Нагадаємо, інвестори з Skyrizon у 2016 р. придбали 56% акцій українського підприємства авіаційного моторобудування ПАТ “Мотор Січ”.

Однак з ініціативи СБУ на акції суд наклав арешт на акції компанії.

Збиток від арешту акцій китайські інвестори оцінили в понад $ 3,5 млрд.

Згідно з наявною інформацією про зміст Notice of Investment Dispute представники Skyrizon закликають державу Україна негайно почати з ними переговори і “припинити незаконну діяльність органів української влади по відношенню до ПАТ “Мотор Січ” і його акціонерів”. В разі, якщо Україна не почне переговори, китайські інвестори скористаються своїм правом почати арбітражне провадження

Нагадаємо, що Запорізьке підприємство “Мотор Січ” займається випуском авіаційних двигунів і промислових газотурбінних установок. Його продукцію використовують у більш ніж ста країнах світу.

У серпні група DCH харків’янина Олександра Ярославського досягла домовленостей з китайськими інвесторами Skyrizon Aircraft Holdings Limited щодо розвитку “Мотор Січі”.

1 вересня Антимонопольний комітет України (АМКУ) не прийняв до розгляду заявку групи DCH щодо придбання акцій “Мотор Січі”