Суспільство

Колишній співробітник АРМА стверджує, що “Межигір’я” перейшло під контроль компанії, пов’язаної з міністром Малюською

0

Колишню резиденцію експрезидента України – утікача Віктора Януковича “Межигір’я” передали в управління ТОВ “Зручно” без проведення конкурсу. Про це у блозі на сайті “Цензор.НЕТ” написав адвокат, колишній начальник управління менеджменту активів Агентства з розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів, (АРМА) Віталій Різник, пише видання Гордон.

Зокрема, Різник стверджує, що “резиденція Януковича опинилася під особистим контролем міністра юстиції Дениса Малюськи і його давніх друзів – т.в.о. голови АРМА Віталія Сігідіна та його заступника Володимира Павленка”.

За словами колишнього співробітника агентства, резиденцію передали в управління ТОВ “Зручно”, яке нібито пов’язане з міністром і представниками АРМА.

“Замість відкритого конкурсу та наведення ладу в управлінні резиденцією колишнього президента, міністр у ручному режимі, завдяки схваленню співробітників [Офісу генпрокурора] призначає керівну компанію, яка обіцяє зробити з “Межигір’я” курорт. “Переможцем” конкурсу, який провели тихо й без шуму, стало ТОВ “Зручно”, у якого ні досвіду управління такими великими рекреаційними комплексами, ні співробітників із відповідною кваліфікацією немає”, – заявив Резнік.

Окрім того, він підкреслив, що робити з “Межигір’я” курорт не можна. “Завдання АРМА – не просто управляти майном, а зберегти його до остаточного рішення суду. Категорично не можна починати розбудовувати, перекроювати і змінювати комплекс, вносити зміни на власний розсуд заради зростання прибутковості, передавати права власності. “Межигір’я” не конфісковано, його заарештовано”, – підсумував Різник.

На момент опублікування новини ТОВ “Зручно” не було вказано у списку управителів заарештованого майна на сайті АРМА (водночас сайт не оновлюють із травня 2019 року).

Урядова резиденція “Межигір’я” розташована в селі Нові Петрівці під Києвом, 2007 року її вилучили з державної власності і перевели під управління структур, пов’язаних із експрезидентом України Януковичем. Після його втечі, у червні 2014-го, суд повернув земельну ділянку, на якій розташоване “Межигір’я”, у держвласність. 2017 року, після низки судових процесів, у власність держави перейшла сама резиденція.

У травні 2018 року Печерський районний суд Києва передав резиденцію “Межигір’я” в управління АРМА. Агентство провело кілька безрезультатних конкурсів із пошуку управителя для “Межигір’я”. На конкурс, оголошений у березні 2019 року, не подала документів жодна компанія.

29 травня в АРМА повідомили про обрання управителем резиденції “Межигір’я” ТОВ “Скомпані”.

Громадська рада при АРМА висунула вимогу провести новий конкурс із відбору керівної компанії для управління резиденцією “Межигір’я”. У АРМА заявили, що не мають передумов для його продовження.

У червні “Схеми” повідомляли, що від моменту заснування “Скомпані” не проводила реальної господарської діяльності і не керувала об’єктами, як стверджувала у своїй презентації на конкурсі.

Нинішній директор “Скомпані” Вороненко очолив компанію на початку квітня 2019 року. Журналісти зазначали, що протягом року, до лютого 2018-го, Вороненко був помічником Євгена Мураєва – колишнього соратника Януковича і власника телеканала “Наш”. Вороненко запевнив, що давно не має стосунку до Мураєва.

У серпні 2019 року контракт із ТОВ “Скомпані” розірвали.

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist