Connect with us

Коломойський проти ПриватБанку: Зеленський пояснив, на чию сторону встане

Політика

Коломойський проти ПриватБанку: Зеленський пояснив, на чию сторону встане

Президент України Володимир Зеленський пообіцяв захищати інтереси країни в питанні оскарження націоналізації ПриватБанку його колишніми акціонерами.

«Подивимося на результат (судового спору про повернення акцій ексвласникам банку. – Ред.). Якщо він буде такий, що треба буде захищати країну – я захищатиму нашу державу», – повідомив Зеленський на пресмарафоні у Києві в четвер, 10 жовтня.

За його словами, Міжнародний валютний фонд та інші партнери країни стурбовані ситуацією навколо оскарження націоналізації.

«На зустрічі з ними я завжди запитую: так ви хочете, щоб я якось впливав на це? Ні, ви як президент краще цього не робіть. А що я маю вчинити? Ви якось не впливайте, але впливайте. Це дуже цікава позиція», – заявив Зеленський.

Водночас глава держави додав, що не має наміру безпосередньо втручатися в судовий процес.

«Я чесно кажу: поки у своєму житті жодному із суддів не телефонував, не спілкувався ні з ким із них, нічого не просив. Хоча у мене як у людини багато питань до нашого суду, але я не можу впливати», – зазначив Зеленський.

Він також нагадав, що справа «ПриватБанку» розглядається в різних юрисдикціях: «Є суд і в Лондоні. Це складне і довге питання».

Водночас президент допустив програш у судовій суперечці з бізнесменом і ексвласником «ПриватБанку» Ігорем Коломойським.

«У суді не все так чесно й чисто, і не у всіх цих справах ми можемо виграти. Тому потрібно на березі, ще до суду, домовитися. Але це має робити експерт міжнародний, про якого всі знають, що він independent one», – повідомив Зеленський.

Також він підкреслив, що не отримав підтримки щодо даної позиції.

«А як я можу вирішувати питання, не спілкуючись із людьми, з якими маю вирішувати це питання? Тоді, будь ласка, – НБУ, Коломойський, суд… Нехай самі займаються. Але всі мають знати: якщо програють ці справи, то й відповідальність понесуть ті, хто до них причетний», – зазначив Зеленський.

Президент вважає, що треба спілкуватися з Коломойським безпосередньо, але не може цього робити через тиск суспільства.

За його словами, попередні спроби провести відверті переговори з бізнесменом привели до обурення всередині країни.

«Я думаю, що варто говорити з Коломойським щодо ПриватБанку. Моя позиція державна – я буду захищати Україну, він про це знає. Як тільки ми хотіли провести відверті бесіди з олігархами і промовляти їх вплив, з’явилося фото, яке підняло обурення у суспільстві і серед міжнародних партнерів», – резюмував Зеленський.

Click to comment

Leave a Reply

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Підписуйся

Loading...

Цікаве

To Top