Суспільство

Конституційний суд Молдови позбавив російську мову статусу мови міжнаціонального спілкування

0

Закон про функціонування мов на території Молдови, ухвалений ще в радянські роки, судді визнали застарілим, інформує ДУМКА.

Конституційний суд Молдови 4 червня частково задовольнив подання депутатів парламенту від Ліберальної партії, які добивалися скасування статусу російської мови як мови міжнаціонального спілкування. Про це йдеться у повідомленні на сайті суду.

Судді визнали застарілим закон про функціонування мов на території Молдавської РСР і зобов’язали парламент ухвалити новий законодавчий акт.

Депутати наполягали, що надання російській мові особливого статусу дискримінує інші національні меншини Молдови.

Водночас суд відхилив пропозицію парламентарів заборонити переклад офіційних документів на російську мову. На думку юристів, це ніяк не підриває статус румунської мови як єдиної офіційної в республіці.

У 2014 році в Молдові скасували обов’язкове вивчення російської мови у школах.

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді ти зобов'язаний підписатися на "Колумніст"! Тут таких як ти шанують. А реваншистів, рашистів і зелібобиків відправляють за порєбрік! 👇🏻👇🏻👇🏻

facebook.com/columnistua