Суспільство

Конституційний суд Молдови скасував закон про офіційний статус російської мови

0

Конституційний суд Молдови визнав неконституційним закон про функціонування мов, який повертав російській офіційний статус мови міжнаціонального спілкування. Про це повідомляє NewsMaker.

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді підписуйся на "Європейську Україну" у фейсбуці!

facebook.com/euroua20/

До Конституційного Суду зверталися депутати Октавіан Цику, Діна Плингеу і Марія Чобану.

Члени парламенту, зокрема, заявили, що використання російської мови для міжетнічних відносин ніколи не дозволить інтегрувати нацменшини в молдавське суспільство і на це завжди впливатиме геополітика. На думку Цику, прирівнювання російської мови до румунської підриває основи Конституції Молдови.

Парламент Молдови прийняв цей закон 16 грудня 2020 року. На той момент президент країни Ігор Додон підписав його 18 грудня.

Закон передбачає, що люди, які живуть в Молдові, можуть звертатися до органів державної влади, держустанови, підприємства та організації державною або російською мовою. Крім того, держслужбовців можуть зобов’язати за запитом громадян надавати переклад документів на російську мову, приймати заяви російською і давати інформацію тією мовою, якою написано заяву.