Аналітика

Коронавірус, карантин, криза. Три “К” для команди Зеленського

0
Коронавірус, карантин та криза. Паралельна реальність, якою тішили себе мільйони українців — де є 95 квартал, “просто надо перестать стрелять” та риболовля із Путіним заради реінтеграції ОРДЛО — вишкірила свої хижі зуби

Виявлялось, що “коронавірусобісся – зовсім не маркетинговий хід”. Дивним чином прийшло розуміння — що ігри зі зміцненням гривні заради повернення зовнішніх боргів можуть повторити досвід 2008 року. І головне, що новому уряду олігархічного консенсусу по великому рахунку начхати на життя і здоров’я громадян, якщо мова не йде про надприбутки його бенефіціарів.

Епідемії коронавірусу у нас поки немає — все нормально навіть у члена фракції ОПЗЖ, який ручкався із французьким депутатом, що перебуває нині в реанімації. При чому епідемії нема масовано не тому, що в українців гарна загартованість, настояна на цибулі з салом. Просто — ми не транспортний хаб і маломобільна нація, яка за перших-ліпших умов залюбки посидить хатині з вишневим садком. Урешті карантин оголосили не тому, що як у Польщі із новоспеченою заразою зліг командувач Збройних сил, генерал Ярослав Мікі, або ж як у США — на вірус захворів улюбленець нації голлівудський актор Том Хенкс та його дружина. Причина карантину по-українськи набагато прозаїчніша — численні хапуги і реформатори та групи “мами проти вакцин” настільки розвалили медичну галузь, що ми донині не уявляємо, як діяти, якщо раптом у нас повториться італійський досвід. Де за останню добу від китайського вірусу загинуло майже 200 осіб. Особливо, якщо сплюсувати страх українців перед загальними медичними обстеженнями, рівнем серцево-судинних захворювань та епідеміями кору, туберкульозу та дифтерії — про які в Європі уже успішно підзабули.

Карантин і коронавірус могли би бути не такими страшними, якщо би по дорозі за гречкою і туалетним папером українці не лякалися від цифр на українських обмінниках. Бо ж поки уряд Шмигаля учора лише до вечора розібрався як правильного публікувати рішення по карантину — бо ж прес-службу іще не зібрали — з економікою усе складніше. Бо, на жаль, у президента Зеленського і його миротворчих сивох є час на національні миротворчі платформи навіть у часи карантину. А пояснити, що відбувається із гривнею та економікою — ні.

Тим паче економічна криза не за горами, і крім позначки долару за 27,5 гривень є такі чутливі моменти. Що там із бюджетною діркою в 50 мільярдів, про яку говорили колишні економічні міністри спільно із екс-прем’єром Олексієм Гончаруком? Якою буде ділова активність і наші економічні зв’язки через те, що імпорт із Китаю призупинений в найкращому випадку на півтора місяці?

І як працювати далі із МВФ — поки Ігор Валерійович Коломойський як тигр б’ється за Приватбанк, а ринок землі завис на невизначений термін.

Володимир Зеленський може скільки завгодно посміхатися і розповідати про “какаяразніца”, але по суті Денис Шмигаль і його команда уже не несуть жодної відповідальності за наслідки коронавірусу, карантину і економічного болота в умовах військового протистояння. За все відповідає Володимир Зеленський. За усе українське доміно.

І жартами в стилі “проблеми виникають, як прищі на обличчі 18-річного” уже не обійдешся. Сировинна економіка на випадкових перекладинах найкраща мішень для обвалу в умовах світового хаосу.

Для влади епідемія — це тимчасова ширма, щоб звалити все на епідемію. Все своє нерозуміння економіки, пиху та бажання принести мир через капітуляцію перед Росією. Цю ширму використовуватимуть для себе як той же Коломойський, чиє бажання використати недобитки України заради власного збагачення. Так і новоявлений месія миру і дипломатії Андрій Єрмак.

Невипадково учора в умовах хаосу — коли підприємці і власники бізнесів перечитували рішення Кличка та уряду про особливості тритижневого карантину та порівнювали, чи підпадають під критерії їх бари і крамниці, нам готували сюрприз сусіди.

Так, на російських сайтах з’явились новини про досягнуті на черговому засіданні Контактної групи по врегулюванню ситуації на сході України домовленості про формування нового майданчика переговорів з ОРДЛО.

По суті, це означає початок прямого діалогу між Донбасом і Україною. І чого кілька років домагалися Кремль та його вишколені декоративні песики на адмінпосадах окупованого Донбасу.

Слабка країна Україна входить у невідоме майбутнє без жодної підготовки і засобів самозахисту — як від нових вірусів, так і від підступних планів ворога, у очах якого Зеленський з упертістю барана донині планує розгледіти якийсь гуманізм.

Нам потрібно готуватися до кризи. До групи тяжких криз з різних боків. Вони уже тут. Ми знову наодинці з ними, як народ. Бо влади не з’явилося, а імена тимчасових прем’єрів та міністрів я уже не запам’ятовую.