Суспільство

“Корупція повертається в уряд”. Гончарук поділився враженнями про ситуацію після його відставки

0

Колишній прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що йому не все подобається у країні. Його інтерв’ю опублікувало 2 травня “Радіо Свобода”, інформує видання Гордон.

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді підписуйся на "Європейську Україну" у фейсбуці!

facebook.com/euroua20/

Журналістка поставила ексглаві уряду запитання, які в нього відчуття після відставки.

“Спостерігаю за тим, що відбувається. Дуже багато чого мене не влаштовує. Я вважаю, що і саме рішення про відставку було помилкою. Але не про це зараз. Те, що зараз відбувається, має і позитивну, і негативну сторону. Якщо з позитиву, то я бачу, що всі ті політики, які були започатковані нашим урядом, продовжуються”, – сказав він.

Ексглава уряду назвав, зокрема, проєкт “Велике будівництво”, кредитну програму “5–7–9%” і закон про ринок землі.

“Але є й негатив, звичайно. Я бачу, що по багатьох сферах корупція повертається в уряд. І це дуже сумно… Я думаю, що це питання до правоохоронних органів, щось доводити, звинувачувати когось. Але ці сигнали, які я бачу з багатьох ринків, невтішні”, – пояснив Гончарук.

На прохання назвати галузі він відповів: “У будівництві”.

“Я буквально позавчора спілкувався з будівельниками, які працюють у Київській області. Вони говорять відверто про те, що $5 за квадратний метр – це знову норма. І що з цим робити? Хтось називає інші тарифи. $1, $2, $3 в залежності від… СС1 (клас відповідальності в будівництві. – “ГОРДОН”) – по $1, СС2 – $2, СС3 – $3. Цього не можна не помічати”, – зазначив Гончарук.

Гончарука призначили прем’єр-міністром України 29 серпня 2019 року.

Незабаром після призначення на посаду Гончарук заявляв, що ВВП України має зрости на 40% протягом п’яти років. Глава уряду пояснив, що 2020 року зростання економіки має становити не менше ніж 5%, а в усі наступні – не менше ніж 7%.

4 березня 2020 року Гончарука звільнили з посади через проблеми в економіці.

“Наш біль – падіння промисловості на 5%, і воно триває четвертий місяць поспіль у багатьох секторах. Не надав, на жаль, уряд інструментів, які стимулюють внутрішнє виробництво та нові виробничі потужності. Індустріальна слава України поступово стає спогадом. Ми ризикуємо, що про наш промисловий потенціал скоро казатимуть: “Це було давно й неправда”, – заявляв президент України Володимир Зеленський, виступаючи в парламенті перед голосуванням за відставку Гончарука.