Війна

Кравчук пояснив план “Б” щодо Донбасу

0

Перший президент України й глава її делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) з врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кравчук вважає: планом “Б” для країни має стати визнання всіма, що на сході йде війна. І всі питання мають розглядатися саме крізь цю призму.

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді підписуйся на "Європейську Україну" у фейсбуці!

facebook.com/euroua20/

За його словами, насамперед треба примусити Росію припинити агресію, тому що будь-яка війна не припиниться в Україні, якщо там вважають, що в нас “воюють самі з собою”. Про це політик сказав в ефірі програми “Право на владу” на каналі “1+1” (щоб подивитися відео, доскрольте новину до кінця).

“Про цей план “Б” я вже чую не один місяць і навіть рік. Думаю, що основою має бути одне – визнання всіма без винятку, що ми воююча країна, у нас іде війна, ми даємо відсіч агресору, і будь-які питання ми розглядаємо крізь призму війни. Це й буде план “Б”, – пояснив Кравчук.

Він зазначив, що нині актуальнішим стало обговорення питання не завершення війни на Донбасі, а те, у який спосіб забезпечити ідеальний порядок у Збройних силах України. Тут, каже перший президент, немає бути жодної пропаганди, натомість – дисципліна та порядок.

“Але це зовсім не означає, що ми боремося проти війни. Ми боремося з її наслідками. Поки що… Війна нам не потрібна. Це біда, горе. І тому треба вести питання про її завершення. Але воно складається всередині країни – не може бути ворожої пропаганди, має бути вичищена з влади “п’ята колона”, мають бути дисципліна і порядок. Будь-які відхилення від закону чи спроба обійти його, недбалість чи ухвалення шкідливих рішень мають каратися. Має бути залізна дисципліна всіх і вся“, – заявив Кравчук.

Він уточнив: навіть усього цього недостатньо. Адже, переконаний політик, щоб закінчити війну, треба насамперед примусити Росію припинити агресію.

“Будь-яка війна не припиниться в Україні, якщо вони вважають, що ми воюємо самі з собою. Вони навіть договорилися до того, що ми окупували самі себе. Тобто припинення війни означає тиск на Росію всіма, світовим співтовариством, щоб вони зупинили агресію проти України”, – підкреслив Кравчук.

Він додав, що сьогодні в Європі та США “люди тверезіють, бачать, чим є насправді Росія і політика Кремля, тож вони організовуються для того, щоб допомогти Україні – серйозно і капітально”.