Політика

Кравчук просить Раду якомога швидше провести вибори в “Л/ДНР”

0

До Верховнї Ради надійшов лист голови української делегації в Тристоронній контактній групі Леоніда Кравчука, в якому він просить уточнити, чи відповідає постанова парламенту про проведення місцевих виборів Мінським угодам.

Про це повідомив Інтерфакс-Україна з посиланням на голову Верховної Ради Дмитра Разумкова. Він розповів про це під час брифінгу в неділю, 23 серпня.

«Стосовно звернення Леоніда Макаровича: воно дійсно надійшло до Верховної Ради, якщо я не помиляюся, у п’ятницю Руслан Стефанчук направив його в комітети, комітет розглядатиме ці питання», – сказав Разумков.

Прогнозувати результати розгляду звернення Кравчука в парламентських комітетах спікер Ради не став.

«Я скажу свою позицію, яку я чув зокрема і від багатьох українських високопосадовців: вибори – це дуже правильно, вибори потрібно проводити на тій території, на якій це можливо. Я вважаю, що це виняткове право громадянина за Конституцією. Однак є деякі обмеження: вибори повинні бути виборами. Вони повинні бути демократичними, вони повинні представляти інтереси всіх громадян, які живуть на тій чи іншій території: подобається нам їхній вибір чи ні. Головне – вибори повинні відповідати європейським нормам і бути такими, які не ставитимуть під загрозу життя і здоров’я наших співгромадян», – додав спікер парламенту.

Також Разумков зазначив, що, крім глави делегації в ТКГ, необхідно вислухати і позицію представників інших органів державної влади, які відповідають за мирне врегулювання війни на Донбасі.

«Станом на сьогодні ви неодноразово бачили і позицію президента, він про це говорив. Провести вибори на тимчасово окупованих територіях? Я не розумію, як це зробити. Якщо ми говоримо про Тристоронню контактну групу, то варто було б почути позицію й інших представників, зокрема і представників Офісу президента – Андрій Борисович Єрмак відповідальний за цей напрямок. Наскільки мені відомо, жодної додаткової інформації не надходило. Верховна Рада діятиме виключно в інтересах усіх громадян України, але з огляду на ті специфічні обставини, які дозволяють або не дозволяють проводити вибори на тих чи інших територіях», – сказав Разумков.