Війна

Кравчук: “Росія поставила Україні новий ультиматум щодо Донбасу”

0

На черговому засіданні Тристоронньої контактної групи представник Росії Борис Гризлов і сепаратисти висунули українській стороні нову вимогу щодо Донбасу. Про це в коментарі сайту “Сьогодні” повідомив голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук, інформує ІнфоРезист.

За його словами, мова йде про пункт 4 постанови. У ньому зазначено, що не призначати і не проводити місцеві вибори в окупованих Росією Криму та окремих районах Донецької і Луганської областей.

“Вони попросили, щоб ця постанова, яку було прийнято, відповідала Мінським домовленостям. Ось тому я і звернувся до Верховної Ради і сказав, що ні я, ні ТКГ не може вирішити це питання. Ця постанова Верховної Ради, тільки вони можуть це зробити. Яка буде реакція? Буду спілкуватися і з Офісом президента, і з Верховною Радою. Якщо ми хочемо йти вперед, треба шукати дорогу вперед. Якщо не хочемо, треба сказати: ми не хочемо, хай буде так, як є. Тоді все закінчиться, нема про що говорити, жодних переговорів не буде, просто стоятимемо і битимемося на кордоні”, – сказав Кравчук.

Голова української делегації наголосив, що з цим представники Росії і ОРДЛО пов’язали рішення і інших питань: обміну полоненими, екологічні питання.

“Вони сказали: якщо ми це питання не вирішимо, всю решту вони навіть не розглядатимуть. Все відразу зупиняється. Це було сказано офіційно. Кожен виступав з будь-якого питання і сказав, що ми можемо прийняти (на ТКГ відповідні документи з різних питань. – Авт.), але буде записано, що цей документ набуде чинності після того, як ВР змінить постанову. По-перше, для нас важливим є досягнення миру. По-друге, щоб не зупинився сам процес мінських переговорів, тому що хотіли зустрітися глави держав і готується така зустріч в Берліні. Наскільки мені вже відомо, 28 серпня буде зустріч політичних радників в Парижі. Це також зупиняється. Вони кажуть: раз ви не можете, значить, нема про що говорити”, – пояснив він.

  • 19 серпня учасники Тристоронньої контактної групи погодили нові ділянки розведення сил і засобів на Донбасі.