Політика

Кремль готує грунт для передачі влади в Білорусі військовим, армія РФ увійде в республіку – Усов

0

Історія з фейковий замахом на невизнаного президента Білорусі Олександра Лукашенка – це операція Москви.

Таку думку в ефірі телеканалу “Еспресо” висловив білоруський політолог, голова Центру політичного аналізу та прогнозів (Варшава) Павло Усов, передає Діалог.UA. Експерт зазначив, що історію з “замахом” вельми активно розкручує саме Росія.

Історію з затриманням ФСБ “путчистів” згадав особисто президент РФ Володимир Путін у своєму посланні до Федеральних зборів. “Основна мета показухи, в якій беруть участь і російські спецслужби, і сам Путін, – це розширення військово-стратегічної присутності РФ в Білорусі і легітимізації цієї присутності”, – висловив думку Усов.

Він додав, що Кремль за допомогою фейк намагається створити підстави для введення військ на територію сусідньої країни. І Лукашенко в цьому йому допомагає. “Це присутність уже є. З літа цього року російські та білоруські військові спільно патрулюватимуть повітряний простір республіки”, – уточнив політолог.

Ймовірно, Москва хоче більшого. Політолог нагадав, що після скандалу з “замахом” Лукашенко підписав важливий декрет на випадок своєї ліквідації. Даний документ вписується в стратегію Москви, вважає Усов. Так, Лукашенко погодив передачу влади якомусь Раді безпеки, який отримав сверхфункціі.

Цей орган може вводити режим НС в країні, в тому числі із залученням військ Росії.