Блоги

Крим залишається для Путіна “сакральної ідеєю”

0

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що анексії Криму не було, а було “возз’єднання за усіма нормами міжнародного права”.

Це і є реакція Кремля на заяву американського президента Джозефа Байдена, який відзначив, що його країна “ніколи не визнає цілеспрямовану анексію півострова Росією”. Але в Москві навіть і дискутувати про це не збираються – тому що немає предмету дискусії. Немає анексії. І окупації теж немає.

Спростовувати слова Пєскова немає потреби. Росія не раз визнавала на міжнародному рівні територіальну цілісність України, а на момент анексії півострову в Росії діяло законодавство, яке віддавало пріоритет міжнародним зобов’язанням країни перед її внутрішніми законами. Російське законодавство виключало приєднання до країни частини території будь-якої держави. Росія формально приєднувала два “незалежних суб’єкти”. Однак питання про “незалежність” Криму і Севастополя ухвалювали органи влади, які не були уповноважені на такі зміни згідно із діючим на той момент законодавством України та Автономної Республіки Крим. У жителів Криму і Севастополя теж не запитали, чи хочуть вони жити у”незалежних державах”, а відразу ж провели фейковий “референдум” про приєднання “держав” до Росії. Все це виглядає, звичайно ж, безглуздою правовою комедією. Якщо рішення про незалежність Севастополя моглаухвалити міськрада на чолі з вигукнутим на площі “народним мером”, звичайним злодійкуватим пройдисвітом, так чому не можна ухвалити рішення про “незалежність” Воронежа або Новосибірська? Чим ці міста відрізняються від Севастополю? І якщо рішення про незалежність Криму могла ухвалити Верховна Рада автономії, чому ж Росія відмовила у такому ж праві парламенту Чечні? Чим чеченці відрізняються від кримчан?

Але це – безглузді питання, які просто нагадують про те, що у Кремлі готові порушувати міжнародне право і закони Росії тоді, коли це вигідно Путіну і злочинному оточенню російського правителя. Крим залишається для Путіна “сакральною ідеєю”, яка допомагає обґрунтовувати його право на вічну владу. Тому не треба себе обманювати – поки Путін у Кремлі і поки путінізму головах росіян, Росія ні з ким не буде вести дискусій про майбутнє півострову. Для Путіна це питання дійсно є закритим – на які б жертви йому не довелося піти заради утримання контролю над Кримом.

Віталій Портников

Друзі, з кожним днем стає все складніше донести до вас важливу інформацію, яка має пряме відношення до нашого майбутнього. Хитрі алгоритми соцмережі працюють так, щоб ви чули лише один голос з тисяч. Тому ми вирішили створити TELEGRAM-канал, що дозволить нам спілкуватися з вами без посередників. Там ми будемо викладати в більшій мірі якісну аналітику та блоги відомих політиків, волонтерів, журналістів. Лише якісний аналіз подій в Україні та в світі. Підписуйся! Не дай собою маніпулювати.

👇👇👇

t.me/ovision16