Суспільство

Кривонос: “Багато військових незадоволені відсутністю інформації щодо нового перемир’я”

0

Багато військових не задоволені відсутністю інформаційної політики на державному рівні щодо роз’яснення певних нюансів перемир’я.

Про це в ефірі “Прямого” розповів заступник секретаря РНБО Сергій Кривонос.

“Що стосується безпосередньо точки зору військових, то багато військових не задоволені, по-перше, проблемою відсутності інформаційної політики на державному рівні по роз’ясненню певних нюансів по цьому перемир’ю. Це вже далеко не перше перемир’я в нашій історії. І кожне перемир’я повинно супроводжуватись певним влиттям інформації щодо того, для чого і що ми ставимо за мету. Цього немає. А якщо немає, то люди безпосередньо вже самі починають додумувати, при чому деякі позитивно, а деякі негативно”, – сказав Кривонос.

Він наголосив, що відсутність інформаційної політики на державному рівні призводить до дестабілізації всередині країни.

“Люди роблять висновки, не маючи ніякої інформації. Тому з боку керівництва країни це має чітко інформаційно супроводжуватись… Ми дотримуємося перемир’я. Ми виконуємо всі безпосередньо заходи. І президент сказав, що “так, якщо буде потреба, якщо буде загроза життю військових, ми будемо адекватно відповідати”. Тому потрібно чітко розуміти, що не “мир і перемир’я за будь-яку ціну”, а мир і перемир’я при рівному дотриманню вимог з боку обох сторін”, – додав Кривонос.

Він зауважив, що стосовно погроз Росії щодо постачання на Донбас зброї, істотно на ситуацію ніщо не вплине.

“А що стосується військової допомоги, якою лякає Росія у відповідь до США, то вони нічого не змінять. Вони безпосередньо те, що вони робили неофіційно протягом 6,5 років, постачаючи зброю на територію Донбасу, тепер вони вдають, що “ми офіційно будемо завозити”. В принципі просто знімається ширма, а дії, як були, так і будуть продовжуватись. Це є політичний тиск в першу чергу на світове суспільство, і на наше суспільство, в тому числі на політичне керівництво країни. Нас намагаються залякати, взяти на “слабо”, – завершив Кривонос.

Раніше заступник секретаря РНБО Сергій Кривонос заявив, що Російська Федерація намагається звинуватити Україну в порушенні перемир’я.

Народний депутат фракції “Європейської Солідарності” Ахтем Чийгоз заявив, що режим припинення вогню, який почався на Донбасі 27 липня і який систематично порушують бойовики, більше схожий на спробу зв’язати руки власній армії, ніж на спосіб закінчити війну.