Новини

КС визнав неконституційним запропоноване Зеленським скорочення Верховного суду

0
Конституційний суд дійшов висновку, що окремі положення ухваленої Верховною Радою судової реформи не відповідають Конституції

Про це повідомляє пресцентр Конституційного суду.

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді підписуйся на "Європейську Україну" у фейсбуці!

facebook.com/euroua20/

Виявлені порушення стосуються запропонованих змін до законів України про: судоустрій і статус суддів; Вищу раду правосуддя.

Після перевірки провадження у справі про відповідність законів Конституції України було закрито, зазначається у повідомленні. Конституційний суд рекомендував Верховній Раді привести положення законів, у яких виявлено порушення, у відповідність до Конституції.

Зазначимо, що закон, у якому йдеться зокрема про скорочення Верховного суду до 100 суддів і зменшення їхніх окладів з 75 до 55 прожиткових мінімумів Рада ухвалила 16 жовтня 2019 року. Закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування” (№ 193-ІХ) було внесено президентом Володимиром Зеленським.

За матеріалами