Політика

КСУ відкрив провадження через візит Зеленського до кав’ярні під час локдауну

0

Конституційний суд України відкрив конституційне провадження після запиту щодо офіційного розтлумачення положення Конституції щодо можливого притягнення президента України до адміністративної відповідальності. Зокрема, йдеться про інцидент у кав’ярні Хмельницького, де Володимир Зеленський порушив карантинні обмеження.

Про це КСУ повідомив “Радіо Свобода”, зазначивши, що ухвалою Третьої колегії суддів Першого сенату Конституційного суду України від 22 жовтня 2020 року №231-3(І)/2020 відкрито конституційне провадження в зазначеній справі.

Нагадаємо, що 22 червня Хмельницький міськрайонний суд звернувся до Верховного суду з проханням скликати пленум, щоб вирішити, чи потрібно звертатися до Конституційного суду щодо офіційного тлумачення частини 1 статті 105 Конституції України (“Президент України користується правом недоторканності на час виконання повноважень”).

Тоді Хмельницький міськрайонний суд поцікавився, чи можливо притягнути Зеленського до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення під час виконання повноважень. 18 вересня пленум Верховного суду вирішив звернутися з цим питанням до Конституційного суду.

Друзі, з кожним днем стає все складніше донести до вас важливу інформацію, яка має пряме відношення до нашого майбутнього. Хитрі алгоритми соцмережі працюють так, щоб ви чули лише один голос з тисяч. Ми вирішили створити телеграм-канал, що дозволить нам спілкуватися з вами без посередників. Там ми будемо викладати в більшій мірі якісну аналітику та блоги відомих політиків, волонтерів, журналістів. Лише якісний аналіз подій в Україні та в світі. Підписуйся! Не дай собою маніпулювати.

https://t.me/ovision16