Суспільство

КСУ вирішили поглиблювати кризу далі – “Указ президента є юридично нікчемним”

0

У Конституційному Суді України заявили, що його глава Олександр Тупицький зобов’язаний продовжувати виконувати свої обов’язки. У рішенні про відстороненні Тупицького президент Володимир Зеленський нібито порушив свої конституційні повноваження, пише 24 канал.

Указ Зеленського начебто є протиправним втручанням у діяльність судді КСУ. Про це повідомляє пресслужба КСУ.

Указ Президента України “Про відсторонення від посади судді Конституційного Суду України” від 29 грудня 2020 року є юридично нікчемним і не може підлягати виконанню,– мовиться у повідомленні.

  • Рішення президента про відсторонення Тупицького суперечить конституційним засадам організації державної влади в Україні, конституційним принципам діяльності КСУ.
  • Ухваливши відсторонення Тупицького, президент перешкодив КСУ виконувати свої службові обов’язки. Такі дії призводять до юридичної відповідальності.
  • Президент має негайно скасувати указ.
  • Окрім того, у КСУ наголосили, що ніхто не має виконувати “явно злочинні розпорядження чи накази”.

    Відсторонення Тупицького: що відомо

  • 29 грудня президент Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення Тупицького з посади глави КСУ на 2 місяці.
    Причиною стало те, що Тупицький проігнорував виклик в Офіс генпрокурора. Главу КСУ підозрюють у підкупі свідка, а також у введенні в оману суду шляхом свідомо неправдивих показів свідка.
  • Окрім того, раніше КСУ під головуванням Тупицького скасував антикорупційну реформу в Україні. Таке рішення мало не коштувало країні безвізу та співпраці з МВФ.