Суспільство

Литва заборонила Кіркорову в’їзд до до країни через його підтримку окупації Криму

0

Російський співак Філіп Кіркоров не зможе в’їхати на територію Литви протягом 5 років. Про це повідомляє Міністерство внутрішніх справ Литви.

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді підписуйся на "Європейську Україну" у фейсбуці!

facebook.com/euroua20/

Департамент міграції на прохання МЗС Литви 19 січня вніс співака на 5 років до списку небажаних в країні осіб. Заборона на його в’їзд до Литви починається з сьогоднішнього дня.

“Виконавців, які публічно виправдовують окупацію Криму, не слід терпіти в жодній демократичній державі. У нас однозначна позиція з питання таких виконавців, тому сумнівів з приводу включення Кіркорова до списку небажаних у Литві осіб не виникло”, – заявила глава МВС Литви Агне Білотайте.

Напередодні міністр закордонних справ країни Габріелюс Ландсбергіс попросив внести Кіркорова до “чорного списку” через те, що артист “свідомо заперечував територіальну цілісність і суверенітет України і таким чином незаконно виправдовував агресивні дії РФ”.

На думку Ландсбергіса, виступи російського співака в окупованому Криму “істотно шкодить національній безпеці Литви”. Він також пообіцяв, що Литва буде систематично оцінювати осіб, яких Росія “намагається використовувати для просування своєї зовнішньої політики і надання впливу на жителів Литви”.

Як передає “РІА Новини“, офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова висловила обурення з приводу цієї новини. Вона заявила, що “офіційний Вільнюс знову намагається будувати підступи щодо російських артистів через нібито проведену ними проросійську пропаганду”. На думку Захарової, жителі Литви чекають виступу російських артистів.

“Абсурдність, а по суті відверта дурість подібних звинувачень не потребує додаткових коментарів. Шкодуємо, що культура використовується неохайними литовськими політиками для викорінення доброго ставлення до нашої країни, що зберігається у литовських громадян”, – сказала вона.

Також Захарова заявила, що нібито “репресивне ставлення” до артистів стало “візитною карткою молодих європейських демократій”.