Суспільство

Луцький терорист понад хвилину чекав на затримання біля автобуса. Відео

0

Житель Рівненської області Максим Кривош, який майже 13 годин утримував заручників у центрі Луцька, вийшовши з автобуса, понад хвилину чекав на затримання. Відео затримання у Facebook опублікував лучанин Валерій Пельца, інформує видання gordon.ua.

“Відео [про те], як терорист здався. А для чого потім була світлошумова граната і БТР? Так і не ясно…” – таким коментарем супроводив він опублікований ролик.

Перший заступник голови СБУ – керівник Антитерористичного центру при Службі безпеки Руслан Баранецький на брифінгу після звільнення заручників пояснював, що бронетехніку використовували, зокрема, для перестрахування.

“Потрібно розуміти, що це – злочинець. Він може утнути що завгодно в будь-яку секунду”, – зазначив він.

Вибухи, які було чути в телетрансляції, Баранецький назвав “технічними”. За його словами, вони були потрібні для відволікання уваги.

Зранку 21 липня в центрі Луцька Кривош захопив автобус, у якому перебувало 13 осіб. Приблизно о 22.00 терорист здався. Ніхто із заручників не постраждав.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявляв, що у Кривоша були спільники в інших містах України.

Національна поліція відкрила провадження за ст. 147 (захоплення заручників) Кримінального кодексу України, СБУ – за ст. 258 (теракт).

Заступник глави МВС України Антон Геращенко зазначав, що Кривош двічі судимий, приблизно 10 років провів у виправних установах за скоєння низки тяжких злочинів, зокрема за шахрайство, вимагання, незаконне поводження зі зброєю та бандитизм. Департамент карного розшуку МВС повідомляв, що Кривош проходив лікування у психіатричній лікарні, однак Аваков пізніше спростував цю інформацію.