Суспільство

Маас назвав Росію стороною конфлікту на Донбасі

0

Росія є стороною конфлікту в Україні, що вона підтвердила підписанням Мінських угод – саме в цій ролі її розглядають партнери по нормандському формату. Про це заявив міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас після відеоконференції глав МЗС Німеччини, Франції, України та Росії. Його заяву було оприлюднено у Twitter, пише видання Гордон.

“Для нас було і залишається очевидним, що є підставою для нормандського формату, що сторонами угоди є Москва і Київ. Росія й Україна підписали Мінські угоди, а не Німеччина чи Франція, тому саме вони залишаються для нас сторонами конфлікту”, – сказав Маас, відповідаючи на запитання про спробу Кремля подати як сторону переговорів підтримуваних Росією бойовиків.

Міністр зазначив, що його російський колега Сергій Лавров підтвердив сьогодні визнання Мінських угод російською стороною, що, за словами Мааса, має означати визнання відповідальності за їх виконання.

Він додав, що незважаючи на складність спілкування у відеорежимі, міністри країн нормандського формату показали здатність обговорити багато пунктів і досягти певних результатів.

Маас сказав, що наступну таку зустріч заплановано провести приблизно за місяць.

Міністри закордонних справ країн “Нормандської четвірки” спілкувалися в режимі відеоконференції. Глава МЗС України Дмитро Кулеба повідомив, що бесіда була конструктивною, але “інколи було напружено”.

У 2014 році, одразу після анексії Криму, Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти й докази.

Переговори про врегулювання конфлікту ведуть у межах тристоронньої контактної групи (Україна – ОБСЄ – Росія) і “Нормандської четвірки” (Україна – Німеччина – Франція – Росія).

9 грудня 2019 року в Парижі відбувся перший за три роки саміт лідерів “Нормандської четвірки”. У підсумковому комюніке зазначено, що сторони домовилися про припинення вогню, відкриття нових пунктів пропуску, обмін утримуваними особами за формулою “всіх на всіх” до 31 грудня 2019 року, розведення сил і засобів на трьох нових ділянках на Донбасі, продовження на рік дії закону “Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей” і розширення мандата спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Домовленості було виконано частково, зокрема двічі відбувся обмін утримуваними особами.

Сторони анонсували нову зустріч за чотири місяці (імовірно, вона відбудеться в Берліні), однак її точної дати ще не визначили.

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist