Політика

“Майдан — держпереворот”: справа Чорновол потрібна, щоб легалізувати позицію Януковича

0

Захист і сім’ї Героїв Небесної Сотні очікують офіційної заяви Управління у справах Майдану ДБР щодо спотворення хронології подій 18 лютого 2014 року, оскільки всупереч заяві пресслужби ДБР, на момент подій біля офісу Партії регіонів вже почалося побиття протестувальників у Маріїнському парку і велася стрілянина по протестувальниках з боку ВР і «Беркута».

Про це на своїй сторінці в фейсбуці написала адвокатка сімей Героїв Небесної Сотні Євгенія Закревська, передає Цензор.НЕТ.

«ДБР на офіційному сайті розміщує ОСЬ ЦЕ:

«Відповідно до матеріалів кримінальних проваджень та встановленої хронології подій, розстріли на Майдані та прилеглих вулицях у м. Києві 18.02.2014 розпочалися після підпалу офісу «Партії регіонів» (С) ДБР.

Дуже цікаво, ким саме (яким органом досудового розслідування, конкретним підрозділом, слідчою групою) і в яких кримінальних провадженнях таку цікаву хронологію встановлено. І хто ці провадження розслідував і коли. Бо взагалі-то до того, як неадвокат неянуковича небабіков не став першим заступником директора ДБР, це була позиція захисту Януковича. І саме таку «хронологіію подій» обстоювали його адвокати, обгрунтовуючи «державний переворот». А об’єктивна картина геть інша… На момент подій на Липській вже почалося побиття протестувальників в Маріїнському парку, велась стрільба по протестувальникам з боку ВВ і Беркуту, використовувались нештатні спецзасоби, відірвані руки, розбиті голови, простріляні очі… Все це саме 18-го лютого, навіть якщо ми не берем попередні дати почалося раніше», — заявила Закревська.

«Цікава також позиція з приводу встановленої «хронології подій 18-го лютого» Управління у справах Майдану ДБР — того самого ,яке ЄДИНЕ із слідчих управлінь виведено з-під підпорядкування неадвоката Януковича Олександра Бабікова.
— Чи погоджуються вони з такою хронологією?
— Чи спростовують її?
— Хто окрім слідчих управління у справах Майдану в ДБР має в розпорядженні відповідні матеріали проваджень, щоб робити такі висновки і надавати таку інформацію пресс-службі?
Чекаємо разом із потерпілими публічну позицію з цього приводу.

Цікава позиція процесуальних керівників у справах Майдану з цього приводу? Саме для цього потрібна була «Справа Чорновол»? Щоб просунути позицію захисту Яника про «майдан як державний переворот» на новий рівень і закріпити її на рівні конкретного вироку? Так пан, Бабіков?»- резюмувала Закревська.