Політика

Медведчук відреагував на санкції: “Має достатньо грошей, в тому числі готівки”

0

Депутат від “Опозиційної платформи – За життя” Віктор Медведчук заявляє, що санкції не заважають йому користуватися його майном, а їжу він купує за готівку.

Про це він сказав у інтерв’ю BBC, яке опубліковане у вівторок, 2 березня, інформує Новинарня.

“Я поки що намагаюся зрозуміти, в чому суть санкцій і як їх можуть реалізувати. Мені складно це зрозуміти, хоча я доктор юридичних наук. Наприклад, як бути з санкцією, де йдеться про те, що мені заборонено розпоряджатися і використовувати мої активи, тобто нерухомістю і коштами на рахунках? Зрозуміло, що мені подзвонили і сказали, що заблоковано мій рахунок в українському банку. Так само і моїй дружині. Зрозуміло, що я не можу розпоряджатися майном, тобто будинок, який є в моїй власності, я продати не можу. Автомобілі, які перебувають у моїй власності, – вони всі задекларовані – я продати не можу. Це я розумію”.

Разом із тим, Медведчук висловився, що йому незрозуміло, що саме тепер йому заборонено використовувати.

“Я не можу жити в своєму будинку? Я не можу їздити в машині, яка належить мені на праві особистої власності? Це маячня в плані конституційних прав і обов’язків (…). Я веду відкритий спосіб життя, і, звичайно, продукти та все інше купується за готівку. Але хочу вам відкрити велику таємницю: якщо комусь захочеться перевірити, як я користувався своєю кредиткою, то побачить, що протягом кількох останніх років у мене немає жодного платежу. Я просто не платив кредиткою, у мене немає в цьому необхідності”, – сказав політик.

Медведчук заявив, що має достатньо грошей, в тому числі готівки – усе це задекларовано і в новій декларації він зазначить “дуже великі доходи” за минулий рік.

На його думку, конфіскувати майно в нього може лише суд із притягненням до відповідальності – і він готовий йти до Верховного Суду, “але це місяці і роки часу”.

Медведчук також сказав, що виїзд за межі України йому заборонити не можуть, а приналежність йому 5 літаків, що потрапили під санкції, заперечив.

“Жодного мого немає. Є один, яким я користувався, на який є договір оренди, я його декларую і оплачував і в 2019, і в 2020 році. Я плачу гроші за свої перельоти… Щодо інших літаків я не знаю, але щодо літака, яким я користувався, з боку СБУ та РНБО стався повний “беспредел”. Вони просто заблокували роботу компанії, яка є його власником. Ніякого відношення до мене і моєї сім’ї вона ніколи не мала і не має”.

Медведчук додав, що готовий знайти інший літак, “щоб ви не сумнівалися”.

Підкреслимо, що в декларації Медведчука вказано, що йому та Оксані Марченко належать п’ять будинків, 17 земельних ділянок. У його декларації вказані десятки наручних годинників, ювелірні цінності, раритетні стародруки, картини та 20 автомобілів.

Друзі, з кожним днем стає все складніше донести до вас важливу інформацію, яка має пряме відношення до нашого майбутнього. Хитрі алгоритми соцмережі працюють так, щоб ви чули лише один голос з тисяч. Тому ми вирішили створити TELEGRAM-канал, що дозволить нам спілкуватися з вами без посередників. Там ми будемо викладати в більшій мірі якісну аналітику та блоги відомих політиків, волонтерів, журналістів. Лише якісний аналіз подій в Україні та в світі. Підписуйся! Не дай собою маніпулювати.

👇👇👇

t.me/ovision16