Суспільство

Мережа магазинів “Алло” позначила Крим окремо від України та російською мовою

0

Популярна українська мережа електроніки “Алло” потрапила у скандал. Річ у тім, що на їхньому сайті Криму показано окремо від решти України. Це вже побачили в МЗС України та відреагували з обуренням.

Те, що Крим позначено окремо, помітила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова. Відповідний допис з’явивсяу фейсбуці.

Мережа магазинів “Алло”, що оперує в Україні, вирішила догодити всі. АРК та Республика Крым – “в одному флаконі”, – обурливо зауважила вона.

Дипломатка додала, що звернення представництво магазину ігнорує. Точніше відписує словами “розглянемо, опрацюємо, повідомимо”.

Зауважимо, що на мапі на сайті “Алло” окупований Крим було показано як “Республика Крым” і назви міст були російською.

Станом на ранок 18 червня цей напис зник і на території півострова тепер позначено назви міст лише українською.

В чому може бути проблема. У коментарях до допису Джапарової користувачі пишуть, що, ймовірно, проблема – більше не в сайті компанії, а в інтегрованій туди мапі.

Це давня проблема, яка виникає, коли в сайт інтегрують мапу OpenStreet. Навіть інтегрована мапа від Google буде показувати різну приналежність Криму, залежно від регіону світу. А свої карти розробляти дуже дорого, це ніхто майже не робить. Проблема насправді – глибша та глобальніша, ніж просто магазини “Алло”. Це лише один з конкретних прикладів, – зауважив користувач Дмитро Шевченко.

Також юзери опублікували скриншоти схожих проблем на інших сайтах.

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist