Різне

“Ми більше не можемо мовчати!” 26 хвoрих медиків, змушують йти у відпустки за власний рахунок

0

Ми більше не можемо мовчати!

Мовчати і спостерігати, як медиків Калинівської ЦРЛ обливають брудом і втоптують у багно. Ще вчора їх називали янголами-охоронцями, захисниками, нашою єдиною надією. Сьогодні ж, голова Вінницької ОДА разом із прихвостнями зробили з них мало не зрадників, які «самі винні».

Так, друзі, на превеликий жаль, Калинівська ЦРЛ, районна, опорна для першої хвилі хворих на covid-19 лікарня, стала місцем спалаху хвороби. Винними у всіх бідах зробили медиків, але, як ми знаємо, риба гниє з голови. Що могли вдіяти мед. працівники в даній ситуації? Все почалося з тоді, коли ЦРЛ перепрофілювали під заклад для надання допомоги пацієнтам першої хвилі важких випадків covid-19. Корпус №1 повністю відвели під хворих на коронавірус. Тим часом корпус №2 прийняв всі інші відділення. Зокрема, на другому поверсі було кілька відділень: реанімація, хірургія, травматологія, гінекологія. Ви тільки уявіть кількість медиків на одному коридорі! Усі, в тісному контакті!

Усі ми бачили гарні фото на фоні лікарні з рятівними коробками, в яких, їх за словами, є все, для захисту лікарів. Але ніхто з представників влади, зокрема пан Скальський, і порогу корпусу не переступили, щоб на власні очі побачити і перевірити рівень захисту медиків на робочих місцях. Фотосесія на фоні корпусу і справа зроблена. Але з достовірних анонімних джерел, нам стало відомо, що отримати те захисне обладнання було не так просто. Спершу, треба піти «на поклон» до головної медсестри лікарні, і аж тоді, як вона дасть добро, отримати. Але, очевидно, в настрої вона була рідко, бо ж медсестри отримували по 3!!! захисні одноразові маски НА ТИЖДЕНЬ роботи. Вони були змушені носити 1 маску цілий день! Молодший медперсонал виносив користовані захисні костюми з корпусу №1 голими руками. То про яку готовність можна говорити? Однозначно, належного захисту не було і не могло бути, бо керівництву по простому начхати на своїх підлеглих і нас, простих людей.

Цей ланцюжок неминуче призвів до інфікування тих, хто мав лікувати жителів району. 26 хворих медиків, це попри те, що тестували вибірково, і дехто з медиків по цей день не може перевіритись, бо обласний лабораторний центр перевантажений. Тих, хто має підтверджений діагноз змушують йти у відпустки за власний рахунок. І замість обіцяної компенсації в розмірі 300%, з і так мізерної заробітної плати знімають 50% за так звану халатність і недисциплінованість. Виникає питання: на які кошти має прожити самоізольований медик ці 14 днів? За що лікуватиметься? Де всі ті, хто з усіх кутків кричали: «МИ-ГОТОВІ!»? Як бачимо, це нікого не хвилює.

Однозначно очільникам ДОЗу бракує сміливості і гідності визнати свою провину у тому що сталося. Вони пішли найлегшим шляхом, звинуватити тих, кому зараз найважче. Може досить ховатися за спинами медиків?

Усім медикам Калинівської ЦРЛ, які постраждали від халатності керівництва, хочеться побажати здоров`я, терпіння і сили духу перебороти це все. Ми з вами душею і серцем!

Національний Корпус Калинівка