Політика

Милованов розповів, чому в розпал коронавірусу продавали маски за кордон

0

Колишній міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов заявив, що Кабмін Олексія Гончарука не вводив заборону на експорт масок, бо чекав на перший випадок зараження коронавірусом.

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді підписуйся на "Європейську Україну" у фейсбуці!

facebook.com/euroua20/

В результаті поки у світі поширювалася епідемія, яка набула масштабів пандемії, український уряд в умовах відсутності тестів чекав, поки з’явиться перший хворий. «Пропонували заборонити експорт за умови діагнозу першого випадку коронавірусу в Україні. Це трапилося 3 березня. А 4-го змінили уряд. І вже новий уряд мав вводити заборону експорту і реекспорту масок. Вони це і зробили 11 березня, через тиждень», – написав колишній міністр на своїй сторінці у Facebook.

Чекали заражених: Милованов розповів, чому продавали маски за кордон

Заява Милованова стала відповіддю на відкриття кримінального провадження Спеціалізованої антикорупційної прокуратурою (САП). Там через 10 днів після публікації на OBOZREVATEL зазначили в ЗМІ, що ще у січні, а після повторно на початку лютого секретар РНБО Олексій Данілов звертався до уряду з проханням заборонити експорт масок.

Кабмін же фактично не діяв, чекаючи, який сценарій розгортатиметься і, мабуть, все ще сподіваючись, що коронавірус накриє весь світ, крім України. За кілька місяців з країни вивезли за кордон сотні тисяч тонн захисних масок. Це призвело до того, що ні населення, ні навіть великий бізнес не може дістати засоби індивідуального захисту – маски неможливо купити, на всіх їх не вистачає.