Політика

Милованов розповів, чому в розпал коронавірусу продавали маски за кордон

0

Колишній міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов заявив, що Кабмін Олексія Гончарука не вводив заборону на експорт масок, бо чекав на перший випадок зараження коронавірусом.

В результаті поки у світі поширювалася епідемія, яка набула масштабів пандемії, український уряд в умовах відсутності тестів чекав, поки з’явиться перший хворий. «Пропонували заборонити експорт за умови діагнозу першого випадку коронавірусу в Україні. Це трапилося 3 березня. А 4-го змінили уряд. І вже новий уряд мав вводити заборону експорту і реекспорту масок. Вони це і зробили 11 березня, через тиждень», – написав колишній міністр на своїй сторінці у Facebook.

Чекали заражених: Милованов розповів, чому продавали маски за кордон

Заява Милованова стала відповіддю на відкриття кримінального провадження Спеціалізованої антикорупційної прокуратурою (САП). Там через 10 днів після публікації на OBOZREVATEL зазначили в ЗМІ, що ще у січні, а після повторно на початку лютого секретар РНБО Олексій Данілов звертався до уряду з проханням заборонити експорт масок.

Кабмін же фактично не діяв, чекаючи, який сценарій розгортатиметься і, мабуть, все ще сподіваючись, що коронавірус накриє весь світ, крім України. За кілька місяців з країни вивезли за кордон сотні тисяч тонн захисних масок. Це призвело до того, що ні населення, ні навіть великий бізнес не може дістати засоби індивідуального захисту – маски неможливо купити, на всіх їх не вистачає.