Суспільство

Міністерство охорони здоров’я провалило закупівлю вакцини з США, яка коштує в 6 разів дешевше китайської

0

Міністерство охорони здоров’я зірвало закупівлю американської вакцини проти коронавірусу NVX-CoV2373, яку виробляють в Індії. Про це у своєму блозі на “Українській правді” розповіла народний депутат від фракції “голосу” Олександра Устинова.

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді підписуйся на "Європейську Україну" у фейсбуці!

facebook.com/euroua20/

Вона пише, що саме з Serum Institute of India вже були на фінальній стадії підписання договору “Медичні закупівлі”. Однак укладення угоди в ручному режимі скасувало МОЗ.

За словами Устинової, дана вакцина, яку закуповували для COVAX, обійшлася Всесвітній організації охорони здоров’я всього в три американські долари.

Депутат нагадала, що тепер Україна отримає китайську вакцину Sinovac Biotech, вартість однієї дози якої становить 17,85 доларів. Крім того, ефективність цієї китайської вакцини становить не більше 50% і її не купували в жодній країні Європейського Союзу.

При цьому Устинова додала, що процес реєстрації виробників вакцини в Україні почався тільки в середині грудня 2020 року в той час як навіть бідні країни світу на зразок Марокко або Філіппін вже давно закупили для себе вакцини, а безліч європейських країн вже почали вакцинацію.

Крім того, депутат нагадала, що станом на даний момент Україною було замовлено тільки 1,9 мільйона доз вакцини. І при врахуванні того, що для повноцінної вакцинації необхідно дві дози, в найближчі місяці щеплення зможуть отримати не більше мільйона українців.

На думку Устинової, через подібні дії міністра Максима Степанова тепер Україні загрожує “ярмо країни третього світу”, в яку ще довго будуть заблоковані перельоти з інших держав, де люди вже пройдуть вакцинацію.